Про Формулу-1. Understeer, oversteer

Главная страницаСклади команд

Опубліковано: 16:13, 01/02/2012 ,

imagesd.jpg (8.83 Kb)Недостатня реакція автомобіля на поворот керма (understeer) і надлишкова обертальність (oversteer)

Це якраз ті самі дві характеристики, на які найчастіше і скаржаться пілоти болідів. У випадку, коли болід не справляється з кутом повороту і вилітає на зовнішню сторону повороту траси, ми спостерігаємо недостатню реакцію автомобіля на поворот керма. Якщо ж на поворотах присутнє відчуття "втрати" боліда, то це надмірна обертальність. Візуально це проявляється як велика стійкість одного кінця боліда по відношенню до іншого, проте з фізичної точки зору це трохи складніше.

Вся справа у кутах бокового відводу коліс і їх відношень між передньою і задньою частиною боліда.
По суті, якщо передній кут бічного відведення коліс більший за значенням, ніж задній, то виходить ефект недостатньої обертальності. І навпаки, якщо задній кут бічного відведення коліс більший від переднього, то виходить ефект надмірної обертальності.
imagesssd.jpg (6.02 Kb)
Так, на перший погляд може здатися, що максимальна характеристика обертальності утворюється у випадку, якщо обидва кута бічного відведення передніх і задніх коліс ідентичні, але це не так. Хоч кут бічного відведення і є головною величиною, що впливає на зчеплення колеса з дорогою, але існує ще й таке поняття як вага боліда, яка припадає на шину. Тиск на шину, який надає боліду своєї ваги не постійний, збільшується і зменшується то в одній частині, то в іншій (в залежності від проведеного маневру), так що оптимальні кути бічного відведення теж будуть постійно змінюватися у пропорційній залежності від ваги.

теги  Understeer, oversteer


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини