Про Формулу-1. Монокок

Главная страницаСклади команд

Опубліковано: 13:40, 31/01/2012 ,

23887-695055369.jpg (129.71 Kb)Монокок - це "основа" боліду, на яку кріпляться всі його частини та деталі, також монокок "відповідає" за безпеку пілота. Під час струсів, аварій він повинен забезпечити пілотові повну безпеку, але у той же час важити приблизно 35кг. Як і більшість частин боліду Формули-1 монокок зроблений з карбону. Матеріал цей був розроблений спочатку для аерокосмічних технологій, але він у 5 разів легший і в 2 рази міцніший від сталі, і тому ідеальний і для технологій гоночних машин.

0a318728a9974f4273156f8b0137c4.jpg (67.06 Kb)
Монокок повинен витримувати величезні сили, що викликаються проходом поворотів, перевантаженнями і, нарешті, зіткненнями. Вперше монокок був розроблений у програмному пакеті Computer Aided Design (CAD). Комп'ютер керує машинами, які створюють форму, виконану з штучного матеріалу, схожого на дерево, але не поглинає воду і не розширюється при високих температурах, так що створюється дуже точна модель кокпіта. Така форма потім покривається карбоновим волокном, після чого згладжується і покривається спеціальним складом для форм. Після цього первісна форма забирається, і всередині отриманої моделі накладають кілька шарів карбону (для того, щоб карбонове волокно було легше деформувати, і щоб воно приймало обрис форми-монокока, карбонові волокна нагрівають). Спосіб, яким накладаються ці шари, грає ключову роль, тому що від цього залежить ефект, вироблений зовнішніми силами на болід. Після цього модель міститься у спеціальний агрегат, де шляхом сильного повітряного потоку карбонові шари притискаються до форми сильніше і приймають абсолютно необхідну форму. У різних місцях моделі є різна кількість таких шарів, але в середньому їх 12. Так само наноситься ще один шар з алюмінію, з формою у вигляді стільників, для більшої міцності.
54546.jpg (13.04 Kb)
Коли вся робота з доданням форми і накладенням шарів виконана, модель поміщають до спеціальної машини, що називається автоклав (autoclave), де вона (модель) нагрівається і підпадає під вплив тиску, який сильно утискує всі шари у модель. Тиск досягає 100 psi.

теги  Монокок


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини