Про Формулу-1. Кокпіт

Главная страницаСклади команд

Опубліковано: 15:22, 25/01/2012 ,

16.jpg (37.8 Kb)Кокпіт сучасного боліда Формули-1 - дуже вузький простір, при цьому пілот повинен почувати себе настільки комфортно, щоб уся його увага була приділена виключно гонці, у той час як він міцно прив'язаний ременями безпеки і постійно відчуває перевантаження, такі як 6g під час гальмування і 4g на поворотах. Кожна кнопка або перемикач, що знаходяться у кокпіті, повинні бути розташовані найближче і зручно до пілота, так як через тугі ремені безпеки пілот має дуже обмежену рухливість. Також кокпіт стискає пілота сам по собі, тому деякі пілоти навіть одягають наколінники. Розробники постійно намагаються знизити центр ваги боліда, і так як сам болід важить близько 600кг, а людина приблизно 70кг, то пілот становить важливий чинник розподілу маси. Це, як правило, означає, що пілотові доводиться буквально лежати, а не сидіти, як звик звичайний водій.


Пілот "сидить" низько, і видимість різко падає. А пілоти низького зросту можуть бачити взагалі тільки у зоні, що знаходиться вище передніх коліс. Так, наприклад, під час під'їзду до піт-стопу боліда, ви можете спостерігати одного з механіків, який спеціально тримає руку над місцем, де повинні знаходитися передні колеса під час зупинки. Дзеркала заднього виду повинні бути налаштовані під кутом, який дозволить бачити трасу крізь задні антикрила, але більшість пілотів налаштовують їх так, що в основному все що вони бачать, - це задні колеса.

safety-cockpit-canopies-ruled-out-by-formula-1-team-bosses-formula-1-news-83531.jpg (44.76 Kb)

Навколо шиї пілота знаходиться знімний підголовник. Це пристосування було вперше продемонстровано у 1996 році і служить для захисту шиї під час струсів боліда або під час аварій.

теги  Кокпіт


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини