Ярно Труллі: Гонка у Валенсії ознаменувала перемогу технологій у Формулі-1

Главная страницаНовини

Опубліковано: 10:27, 28/06/2011 ,

Пілот Лотос Ярно Труллі написав про підсумки Гран-Прі Європи у своїй колонці для газети Repubblica. Італієць акцентував увагу на надійності болідів у сучасній Формулі-1.

За результатами гонки у Валенсії фінішували всі пілоти, що в історії Королівських гонок відбулося у четвертий раз.

"У Валенсії ми побили новий рекорд, про який раніше навіть і мріяти не могли, - всі 24 боліди, що стартували фінішували. Ні помилок, ні сходів, ні зіткнень, - заявив Труллі - У будь-якому випадку, даний рекорд трохи парадоксальний і має чіткий сенс : гонка виявила ще одного переможця, крім Себастьяна Феттеля, звичайно це - технології.

Ще 10-15 років тому, коли я тільки почав виступати у Формулі-1, пілот знав, як він стартує в гонці, але не уявляв, як він її завершить. Фактично, він навіть не міг передбачити, чи фінішує він. На даний момент все по-іншому: надійність стала чимось буденним. Не пригадаю, коли востаннє ми бачили, як двигун відмовляв по ходу дистанції. Конструктори тепер стали фахівцями з контролю якості, вони не залишають жодної деталі без перевірки.

Все це призводить до двох основних наслідків: по-перше, можливість набрати очки для слабких команд мінімальна, по-друге, видовищність від цього буде і далі страждати. Тому, гадаю, не дивно, що гонка у Валенсії була нудною в нинішньому сезоні ".