Віталій Петров: Я намагався допустити якомога менше помилок

Главная страницаНовини

Опубліковано: 18:28, 15/06/2011 ,

vitaly-petrov1-photo.jpg (15.89 Kb)
Росіянин Віталій Петров прокоментував підсумки Гран Прі Канади, який він завершив на п'ятому місці.

"Я намагався допустити якомога менше помилок і обов'язково фінішувати, - сказав Віталій Петров. - Саме тому ми постаралися виключити будь-який ризик - і змогли отримати дуже важливі очки, які дозволили мені відразу переміститися на сьоме місце в чемпіонаті.

Якщо чесно - в такій гонці, мабуть, можна було домогтися трохи кращого результату. Однак ми усвідомлено обрали консервативну тактику піт-стопів - і трохи програли на цьому. Коли траса підсихала, можна було переходити на проміжні шини, а потім і на сліки, на коло-два раніше, це дозволило б виграти час. Але був занадто великий ризик посковзнутися на сирій трасі - і все втратити.

Після стартового відрізка, який дозволив мені піднятися на п'яте місце, гонку зупинили червоними прапорами. Я вважаю, це було правильне рішення - вся траса була залита водою. Пауза була довгою: якщо чесно, відчувалися тиск і втома, але я намагався зберігати концентрацію, навіть щось з'їв для підтримки сил. Непроста ситуація, але я впорався з нею і фізично, і морально. Мені не хотілося, щоб гонку зупинили зовсім, я чекав продовження.

Оскільки мої налаштування підходили, швидше, для сухої погоди, я приділяв головну увагу тому, щоб нікого не пропустити, особливо під час численних рестартів. Лише на останніх колах вдалося поїхати дійсно швидко. Саме тоді і відбувся дуже неприємний епізод: один із суддів вибіг на трасу, щоб прибрати уламки, оступився і впав прямо перед моєю машиною. Довелося різко гальмувати, майже до повної зупинки.

Після фінішу я пішов до керівників гонки і сказав їм, що це було дуже небезпечно. Не можна випускати людей на трасу, поки всі пілоти не зберуться за автомобілем безпеки. Адже до тих пір, поки ми його не наздогнали, швидкості, як і раніше дуже високі, тому що нікому не хочеться втрачати час.

Епізод вийшов дуже небезпечним і для нас, і для тієї людини. Крім того - якщо вже люди вийшли на трасу, попередній суддівський пост повинен розмахувати двома жовтими прапорами, щоб було ясно - попереду особлива небезпека. Насправді ж був тільки один. Саме це я намагався донести до суддів гонки, під час переговорів з ними.

У підсумку я фінішував п'ятим, і це дуже добрий результат, особливо якщо врахувати що на останніх 10-15 колах у мене не працював KERS, а потім, до того ж, стало підходити до кінця паливо, і команда попросила мене менше атакувати трасу. Найголовніше - уїк-енд пройшов без помилок, і нам вдалося розібратися з тими технічними проблемами, які заважали в останніх гонках.

Тепер попереду Валенсія - міська, але досить швидка траса. У GP2 я виступав на ній досить успішно. У Формулі 1 результат дебютної гонки виявився не дуже високим, але це був тільки перший рік - зараз ми знаємо трасу куди краще, і поборемося за хороший результат".

теги  KERS, Віталій Петров


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини