Ще одна важка п'ятниця для Scuderia Ferrari Marlboro

Главная страницаНовини

Опубліковано: 05:00, 16/04/2011 ,

98_1.jpg (38.61 Kb)

Для Scuderia Ferrari Marlboro це була складна та морочлива п’ятниця. Основу денної програми складали аеродинамічні дослідження, які були розпочаті на минулому тижні на Сепангу, разом з оцінкою декількох нових компонентів.

Окрім того, в план робот було включено звичайні для перших двох практичних сесій програми, а саме: пошук кращих налаштувань та оцінка двох типів шин, які привезла сюди Pirelli. Проблеми з гідравлікою визначили те, що Фернандо Алонсо не зміг завершити свою заплановану програму, обмеживши пробіг в першій сесії, і в більшій мірі – у другій.

Феліпе Масса: «Сьогодні ми стали свідками швидкості Red Bull, як це вже було в перших двох гонках сезону. Я маю всі підстави бути задоволеним керуванням автомобілем під час довгих серій, що принесли деякі цікаві результати. Я сподіваюсь на кращу кваліфікацію, проте ми знаємо, це буде дуже складно: виходячи з того, що ми бачили сьогодні, я думаю, що ситуація в гонці може бути аналогічна тій, що ми бачили в Малайзії. Фернандо використовував деякі нові деталі, але ще зарано говорити, чи дійсно вони призведуть до прогресу: на жаль, він мав проблеми і тому не вдалося зробити так багато, як було заплановано. М’які шини здаються кращими, ніж жорсткі: не лише тому, що забезпечують більше зчеплення, що є нормальним – вони деградують не так сильно, як ми бачили раніше. Всі ці роки я бачу, що Шанхай стає все більш приємним місцем: на початку було дещо хаотично, але зараз ситуація покращилась, як це відбувається і в моїй рідній країні, Бразилії – достатня кількість зусиль призводить до прогресу в багатьох справах, і це можна добре побачити.»

Фернандо Алонсо: «Я втратив дорогоцінний час, тому що мали місце проблеми з гідравлікою – в обох сесіях, але більше в другій. На жаль, мені не вдалося зробити жодної довгої серії кіл, щоб отримати уявлення про деградацію гуми, проте Феліпе, на щастя, зміг зробити це на обох типах шин, тож принаймні ми маємо добру основу для початку. Що стосується нових аеродинамічних компонентів, ще зарано казати про те, чи дійсно вони надають перевагу. Тепер інженери ретельно вивчатимуть дані, перш ніж робити будь-які висновки стосовно того, в правильному напрямку ми рухаємось в нашому розвитку або ні. Наскільки я міг бачити, немає проблем – принаймні, вони дуже незначні –з прогрівом жорстких шин, що може полегшити нам роботу з гумою в кваліфікації. Я не очікую великих змін відносно того, що ми бачили в Малайзії та Австралії: McLaren, і особливо Red Bull швидші за нас і є фаворитами. На цей момент ми не здатні боротись за перемогу, проте це не означає, що ми не будемо намагатись.»

Пет Фрай: «Я думаю, за сьогоднішні три години ми мали більше проблем, ніж загалом за п'ятнадцять днів зимових тестів. Соромно, тому що нам було потрібно пройти більшу дистанцію, особливо з Фернандо, який тестував останні аеродинамічні рішення, що були розроблені Маранелло. Ми вимушені працювати з тими даними, які все ж вдалось зібрати. Проблеми з гідравлікою на машині №5 мають ті ж самі причини - дефектний компонент, і ми будемо докладати зусиль, що виправити це впродовж вік-енду. На щастя, Феліпе не мав жодних проблем і був здатен працювати безперервно, роблячи довгі серії кіл на обох типах гуми. Ми прагнемо якнайкраще підготуватись до кваліфікації та гонки, проте я не думаю, що ми можемо очікувати щось занадто відмінне від того, що ми бачили в перших двох Гран Прі сезону.»

Усього декілька днів після ГП Малайзії - і Формула 1 повертається до роботи на наступному в календарі «сучасному» автодромі, цього разу на одному з найбільших об’єктів світового туру, в Шанхаї. Не по сезону тепла погода внесла свій вклад до того, що автодром більшу частину дня знаходився в тумані, в той час як двадцять чотири машини проводили тут дві свої дев’яностохвилинні практичні сесії.

Феліпе Масса зробив на треку 61 коло, а Фернандо Алонсо проїхав 32: ключ до розуміння того, чому для Scuderia Ferrari Marlboro день склався таким чином, знаходиться в тому, що роботу іспанського пілота було перервано в обох сесіях проблемами з гідравлікою, які були викликані несправною деталлю. Алонсо як раз мав оцінити оновлення, терміново доставлені з Маранелло, тож це було особливо прикро. З іншого боку, бразилець на мав таких проблем, і був здатний виконати всі пункти своєї робочої програми. Це означає, що навіть при обмеженому вкладі Алонсо інженери матимуть достатньо даних про обидва типи шин та налаштування боліду для того, щоб завтра рухатись вперед. Феліпе був шостим серед найшвидших в обох сесіях, тим часом як Фернандо був дванадцятим вранці та чотирнадцятим вдень. Себастьян Феттель,єдиний, хто перемагав у цьому сезоні, знову був найшвидшим для Red Bull, дует з McLaren – Люіс Хемільтон та Дженсон Баттон – опинився не так вже і далеко позаду за показаним часом, на другому та третьому місцях. Наступною попереду Феліпе прийшла ще одна пара товаришів по команді, дует з Mercedes – Ніко Росберг та Міхаель Шумахер.

Погода може бути теплішою, ніж очікувалось, але все ж набагато прохолодніше, ніж у тропічному Сепангу, і це, без сумнівів, є одною з причин того, що деградація шин є помітно меншою, ніж в Малайзії. Це не може так вже сильно вплинути на завтрашню кваліфікацію, проте може стати одним з факторів у гонці, особливо якщо це означатиме меншу кількість відпрацьованої гуми на поверхні треку, що зробить більш безпечним виїзд за межі гоночної траєкторії та заохочуватиме більше спроб огону. Але перед тим завтра вранці пройде ще одна вільна практика, а потім – година кваліфікації, яка визначить стартову решітку, і пройде вперше в цьому році у «стандартні» 14 годин за місцевим часом.

теги  Scuderia Ferrari Marlboro, Феліпе Масса, Фернандо Алонсо


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини

Останні новини