Савар: цікаво, чим закінчиться історія з можливим продажем Toro Rosso

Главная страницаНовини

Опубліковано: 17:30, 01/10/2011 ,

50566.jpg (14.54 Kb)Останнім часом чутки про те, що Scuderia Toro Rosso може змінити власника, з'являються із завидною регулярністю. Що ж стоїть за ними, і чи можуть у компанії Red Bull відмовитися від "молодшої" команди, спробував розібратися британський журналіст Джо Савар.

"Зараз можна у різних виданнях знайти інформацію про те, що Дітріх Матешиц заперечує саму можливість продажу Toro Rosso, - повідомив Джо Савар. - Але якщо простежити, на яке джерело посилаються у цих статтях, то з'ясовується, що їх автором є один і той же журналіст, який продав свій матеріал кільком газетам і розмістив його на різних web-сайтах. Це цілком нормально, якщо тільки не брати до уваги, що під час бесіди з людиною, яку я добре знаю і якій довіряю, Матешиц сказав, що невеликий пакет акцій команди вже проданий інвестиційній компанії Aabar з Абу-Дабі, і що у неї ж є опціон на право стати власником контрольного пакета.
Зараз я не в курсі, на який термін може поширюватися подібний опціон, і які умови він передбачає, але у даній ситуації мені складно вирішити, кому саме вірити. Обидва джерела - це люди, які не мають близького знайомства з Матешицем: бізнесмен, про якого я говорив, і газетний репортер, що працює за гонорар. Не можу сказати, що мені відома відповідь на цю загадку, але, виходячи із ситуації, є чимало причин позбутися команди і жодної - щоб зберегти її.

Також я готовий пояснити, чому б австрійцям хотілося, щоб люди думали, ніби команда все ще продається, хоча насправді це вже не так: зрозуміло, що в цьому випадку вони можуть отримати ще більш цікаву пропозицію.

Факт в тому, що на команди Ф1 є покупці, хоча зараз вони намагаються не надто афішувати свої наміри. Компанія Aabar може отримати з популярності Формули-1 багато користі, і у неї є кошти, щоб здійснити таку операцію. Крім того, у ОАЕ є серйозні амбіції щодо збільшення своєї присутності у спорті у середньостроковій перспективі, враховуючи масштаб інвестицій, які були зроблені в острів Яс. Також мені довелося почути, що до Сінгапуру приїздив один китайський бізнесмен, який мав суму 120 мільйонів доларів і підшукував команду для придбання.

У Scuderia Toro Rosso немає ніякої маркетингової вартості з точки зору Red Bull. Коли перша команда виступає настільки здорово, друга просто не потрібна компанії. А первісна причина придбання STR вже давно втратила актуальність. Тепер дві команди Матешица вже не можуть обмінюватися технологіями на тому рівні, який було йому обіцяно на момент покупки Toro Rosso.

Позбавлена власних виробничих потужностей команда була не надто цікавим активом, тому в останні роки Матешиц потроху вкладав гроші в італійський проект, щоб він набув вартості і в якийсь момент знайшов свого покупця. Завдання підготовки пілотів теж не принесла великої користі Red Bull. Для виробника енергетичних напоїв куди більш ефективним варіантом виявилася покупка місць для своїх пілотів у командах таких як HRT, а не організація повноцінної гоночної структури.

Мене не дуже цікавить, яка історія правдива, а яка - ні, і я не беру участі у жодних змаганнях між журналістами. Однак буде цікаво глянути, до чого ж у підсумку прийде ця ситуація".

теги  Джо Савар, Scuderia Toro Rosso


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини