Ньюї: люблю працювати

Главная страницаНовини

Опубліковано: 14:25, 17/06/2011 ,

edrian-nyui-nash-dvojnoj-diffuzor-dolzhen-byt-ochen-effektiven.jpg (18.36 Kb)
Едріан Ньюї - це гарантія успіху у Формулі-1. Усі команди, з якими працював Ньюї, домагалися перемоги - на рахунку британського конструктора вже сім чемпіонських титулів. В інтерв'ю для офіційного сайту чемпіонату Едріан говорив про складові успіху.

Питання: Едріан, багато гонщиків кажуть, що вони ведуть боротьбу не з Феттелем, а з Едріаном Ньюї. Це так?Едріан Ньюї: (сміється) Ні, це не так. Є три фактори - машина, двигун і гонщик, якщо ви змогли добитися від них максимуму, буде й успіх.

Питання: Яка частка кожного з цих чинників?
Едріан Ньюї: Це вічне питання, на яке немає відповіді. Потрібна і хороша машина, і хороший гонщик, якщо чогось не вистачає, ви не зможете перемагати.

Питання: А мотор?
Едріан Ньюї: Машина не поїде без мотора, але зараз регламент на двигуни заморожений і одному виробникові важко домогтися переваги над іншим. Різниця між моторами є, і поки все складається в нашу користь. У нас гарна машина, команда гідно розпочала сезон, але Формула 1 - це постійний прогрес, якщо ви швидкі на початку сезону, це ще не означає, що будете швидкими в кінці.

Питання: Себастьян виграв п'ять гонок з семи, а ви кажете, що машина хороша. Що має статися, щоб ви назвали її фантастичною?
Едріан Ньюї: Ми повинні виграти чемпіонат, тоді я скажу, що машина була фантастичною.

Питання: Ви виграли сім титулів - зрівнявшись з Міхаелем Шумахером. Що ви про це думаєте?
Едріан Ньюї: зрівнявшись з Міхаелем? Мою кар'єру супроводжувало везіння, і два титули у минулому році з Red Bull - унікальне досягнення, адже я брав участь у створенні команди з нуля. Це був новий виклик.

Питання: Коли ви підписали контракт з Red Bull, було ясно - буде потрібно кілька років, щоб знову перемагати. Ви коли-небудь сумнівалися в тому, що досягнете успіху з цією командою?
Едріан Ньюї: Я був щасливий перемагати з Williams і McLaren, але шукав новий виклик. Я подумував про те, щоб переключитися на яхти Кубка Америки, але потім вирішив, що кращим варіантом буде участь у будівництві нової команди. Я звернув з безпечного шляху McLaren на незвідану територію.

Питання: Що ви думаєте про звичку Себастьяна давати імена машинам, на яких він виступає?
Едріан Ньюї: Я теж даю імена своїм дорожнім машинам та мотоциклам. Свій перший мотоцикл я назвав Гермесом, сьогоднішню GT40 іменую Монті, а Ferrari назвав Бруно. Я завжди обирав чоловічі імена - вони здаються мені більш надійними, ніж жіночі! (Сміється)

Питання: Ви працювали з кращими гонщиками Формули 1, можете когось виокремити?
Едріан Ньюї: Це було б несправедливо.

Питання: Ми можемо поговорити про Себастьяна? Йому всього 23 роки, і він вже чемпіон світу ...
Едріан Ньюї: Однією з унікальних якостей Себастьяна є його зрілість у цьому віці. Я часто бачив, як гонщики піднімалися на вершину, слава затуманювала їм голову і вони втрачали опору під ногами. Себастьян відрізняється зваженим підходом, багато працює над собою і рідко повторює свої помилки. Увечері його завжди можна зустріти в боксах - він спілкується з інженерами, аналізує інформацію, міркує про свої дії в машині. Ці якості відрізняють всіх великих гонщиків.

Питання: Коли ви бачите, що одна з побудованих вами машин врізається у стіну, як в Монако або в Монреалі, ви відчуваєте біль?
Едріан Ньюї: Ні, я думаю про те, як це вплине на реалізацію нашої програми по ходу уїк-енду? Скільки часу ми втратимо? Як швидко зможемо відновити машину? Якщо ви атакуєте на межі, аварії трапляються, коли ви переступаєте через неї.

Питання: Як ви справляєтеся з пресингом? Коли ви хочете стати кращим, чимось доводиться жертвувати ...
Едріан Ньюї: Я звик до постійного пресингу. Мій головний ворог - час. Робота досить складна, якщо ви хочете приділити увагу своїй родині - є життя і поза Формулою 1, то повинні працювати з максимальною самовіддачею. Коли раптом з'являється вільний час, я відчуваю провину через те те, що нічого не роблю.
Пресинг дійсно є - коли ви хочете досягти успіху, коли раптом виникають проблеми, які потребують вирішення, коли потрібно розвинути і закріпити цей успіх - замкнуте коло.

Питання: Скільки безсонних ночей у вас було в останні десять, п'ятнадцять, двадцять років? Ви можете заснути ввечері?
Едріан Ньюї: З цим мені пощастило. Іноді безсонні ночі трапляються, якщо я працював допізна і занадто швидко ліг спати, то голова продовжує працювати, але зазвичай я сплю добре.

Питання: Досі вам завжди вдавалося знайти вірний підхід до регламенту, але це не може тривати вічно. Ви не боїтеся, що одного разу припуститесь помилки і машина виявиться неконкурентоспроможною?
Едріан Ньюї: Чесно кажучи, у мене не було часу подумати про це. Конструювання машин завжди пов'язане з ризиком, який може призвести як до перемоги, так і до поразки. Іноді я припускався помилок, іноді цей ризик був занадто великий і машини виходили проблемними, але якщо ви використовуєте консервативний підхід, то нічого не доб'єтеся.
Зміни в правилах завжди небезпечні - ви можете не врахувати якийсь фактор, а суперники зроблять вірну ставку, але я люблю будувати машини, мені подобається поєднання роботи конструктора і духу спортивної боротьби.
Така Формула 1. Машина - це безліч ідей, які генерує творча частина вашого мозку, але не всі вони працюють, тому треба вміти обмежувати себе, поєднувати свої ідеї з фізичним і математичним аналізом, що вимагає великої дисципліни.

Питання: При змінах у регламенті важливо знайти можливу подвійність тлумачень ...
Едріан Ньюї: Перш за все, потрібно добре зрозуміти правила. Ви робите перший крок, потім відступаєте назад, запитуючи себе - ви зробили те, що було потрібно? Потім необхідно знайти можливість різного тлумачення регламенту, використавши цю двоїстість у своїх інтересах.

Питання: Як виглядає ваш будинок? Де живе гуру конструкторів Формули 1?
Едріан Ньюї: У мене старий будинок у георгіанському стилі, побудований в середині 19 століття, його оформлення поєднує в собі елементи традиції і новизни. Мені подобається таке поєднання, в особистому житті я ціную те ж, що і в роботі. Я люблю гарні речі.

теги  Едріан Ньюї


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини