Ньюї: іноді я прокидаюся о 3 ночі, коли приходить якась ідея

Главная страницаНовини

Опубліковано: 17:21, 03/07/2011 ,

1431.jpg (18. Kb)
Керівник технічного департаменту Red Bull Racing Едріан Ньюї - єдиний конструктор, якому вдавалося вигравати чемпіонати світу разом з трьома різними командами Формули-1. На сторінках лондонської газети The Sun він розповів про свою роботу і про те, що одного разу настав момент, коли він хотів залишити автоспорт.

"Період, який починається у червні і закінчується у вересні, вкрай складний, - сказав Едріан Ньюї. - Ми повинні продовжувати модернізувати машину цього року, щоб не розгубити перевагу, але в той же час вже треба думати про машину для наступного сезону.

У мене дві креслярські дошки: одна вдома, інша - на базі команди. Іноді я прокидаюся о 3 ночі, коли приходить якась ідея. Це для мене звичайна справа, так що я піднімаюся і роблю нарис. У такому підході є свої плюси, та не зайве пам'ятати, що потім, під ранок, все-таки краще знову лягти спати.

Проте я залишився останнім, хто як і раніше креслить вручну. Через це у інших співробітників додається роботи, тому що їм доводиться переносити мої креслення на комп'ютер.

Я якось намагався освоїти технології САПР (система автоматизованого проектування), але мені це не вдалося. І тепер я вже не збираюся змінювати звичок".

Кар'єра Ньюї у Формулі-1 почалася в 1980-му, коли його прийняли на роботу в команду Фіттіпальді Racing. Коли десять років потому Едріан приступив до роботи в Williams, у нього вже була репутація класного фахівця. Машини, які він розробляв для команди Френка Вільямса, виграли чимало перегонів, проте трапилася трагедія: на Гран-Прі у Сан-Марино 1994-го року розбився Айртон Сенна, який в тому сезоні перейшов у Williams.

"Ситуація була важка, - згадує Ньюї. - Те, що сталося тільки підкреслює той факт, що випадкові конструктивні недоробки можуть призвести до травм або навіть загибелі людей.

Не було сумнівів, що конструкція рульової колонки була дуже поганою, хоча я не вірю, що саме поломка рульової колонки стала причиною аварії.

Італійське правосуддя зайняло вкрай жорстку позицію, звинувативши мене і Патріка Хеда у ненавмисному вбивстві. Справа дійшла до суду, де з'ясувалося, що ми невинні, після чого було ще два судових процеси. Все це тривало два роки".

Ньюї також перемагав у чемпіонаті разом з McLaren, але готовий визнати, що відносини з FIA були настільки зіпсовані, що він ледь не розпрощався з Формулою-1: "Приблизно в 2002-му був період, коли у Формулі-1 було занадто багато політики, особливо між FIA і Ferrari, якій дуже багато дозволялося.
Я розчарувався в нашому спорті і вже почав думати, чим би ще я міг зайнятися. Мені потрібен був новий виклик, і я його знайшов, прийнявши пропозицію Red Bull. І поки мені все дуже подобається. Торішня перемога в чемпіонаті стала для мене особливою, а робота з Себастьяном Феттелем і Марком Уеббером приносить мені одне задоволення.

Машина обладнана безліччю датчиків, які дають інформацію про те, що вона робить, але не пояснюють, чому. Так що спілкуватися пілотами набагато краще, ніж переглядати телеметрію ".

Судячи з результатів Red Bull Racing, консервативний підхід Ньюї дуже ефективний!

теги  Red Bull, Едріан Ньюї, Айртон Сенна


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини