Ковалайнен: Мета у кваліфікації - пройти у її другий раунд

Главная страницаНовини

Опубліковано: 11:28, 21/06/2011 ,

12967396-team-lotus-launch-03-4.jpg (33.19 Kb)
У Монреалі пілотам команди Team Lotus не пощастило: технічні проблеми не дозволили досягнути високих результатів. Проте, напередодні Гран-Прі Європи команда налаштована цілком оптимістично, вважаючи, що характеристики траси у Валенсії непогано підходять для машині Т128.


"З Канади з її дощовою погодою я заради декількох сонячних днів вирушив до Майамі, де в мене будинок, і тільки потім повернувся до Європи готуватися до наступної гонки, - розповів Ярно Труллі. - Незважаючи на 16-е місце, яке посів у Монреалі, я був задоволений своєю роботою в ході всього уїк-енду. Звичайно, гонка була важкою, і я вже говорив, що ФІА, по-моєму, все робила правильно. У якісь моменти було очевидно, що в таких умовах машини неможливо утримувати на трасі, тому рішення зупинити гонку і випустити автомобіль безпеки приймалися вчасно.

Коли я перетинав лінію фінішу, в педальному тунелі моєї машини бовталася деталь підвіски, заважаючи ногам. Керівництво команди Team Lotus дуже хотіло, щоб я довів гонку до кінця, хоча простіше було б зупинитися десь на узбіччі. Але в таких ситуаціях ти повинен зробити все, що в твоїх силах, щоб допомогти команді.

Звичайно, через шматок металу, що звисав я їхав повільніше і не міг атакувати так, як би мені хотілося. Тим не менш, було приємно, що мені вдалося наздогнати суперників, які їхали попереду і фінішувати буквально через кілька секунд після них.

Тепер попереду Валенсія, ще одна міська траса, де гонщиків чекають складні випробування, але при цьому вона дуже безпечна. На відміну від Канади, тут стан траси помітно змінюється протягом уїк-енду: у п'ятницю багато пилу, але до неділі зчеплення коліс з асфальтом вже набагато вище, і результати проходження кіл постійно поліпшуються.

На цій трасі треба знайти ритм. Якісь сектори органічно слідують один за іншим, але на інших ділянках розгони на прямих чергуються з інтенсивними гальмуваннями перед вузькими поворотами. Перша передача використовується тут частіше, ніж на більшості інших трас, причому, часто в кінці швидкісних прямих, тому знос гальм дуже високий.

Хочеться якомога скоріше вийти на старт: іспанські вболівальники одні з найпалкіших у світі, вони дуже активно підтримують Team Lotus, так що, думаю, нас чекає гарний уїк-енд".

"Відразу після Канади я полетів до Нью-Йорка, де разом з представниками компанії Caterham Cars брав участь у заході, присвяченому початку співпраці з General Electric, поділився Хейккі Ковалайнен. - Час в Нью-Йорку я провів дуже непогано і дуже радий, що наша команда отримала таку компанію, як GE, в якості партнера.

Потім, перед тим, як відправитися до Валенсії, я на кілька днів повернувся додому, а тепер готуюся до Гран-Прі Європи і думаю, що спекотна погода у Валенсії і характеристики траси повинні непогано підійти для нашої машини.

Трасу можна повною мірою назвати вуличним кільцем, вона носить і риси стаціонарного автодрому: тут низькі поребрики, дуже рівний асфальт і практично немає купин. Довгі прямі чергуються з вузькими поворотами, а це означає, що правильно підібрані параметри і рівень притискної будуть головними факторами, що впливають на швидкість.

Pirelli привезе до Валенсії гуму типу Soft і Premium (яка ще не застосовувалась у перегонах цього сезону), так що, думаю, в п'ятницю на нас чекає чимало роботи, щоб зрозуміти, як її використовувати з максимальною ефективністю.

Поки особливих проблем з шинами у нас не було, так що, сподіваюся, не буде їх і у Валенсії. Мета у кваліфікації залишається колишньою: пройти у її другий раунд, а там вже побачимо, як будуть розвиватися події в неділю".

"Ми зробили висновки з помилок, допущених в Канаді, але тепер цей уїк-енд позаду, і ми готуємося до гонки у Валенсії, де пройде Гран Прі Європи, - зазначив Майк Гаскойн, глава технічного департаменту. - Якщо говорити про рівень притискної сили, то тут необхідно застосувати нестандартний підхід, не такий, як на більшості інших трас календаря. Зокрема, у Валенсії потрібен більш сильний притиск, ніж у Канаді, але при цьому він повинен бути меншим, ніж у Барселоні або Туреччині.

Вперше у сезоні нам доведеться працювати з шинами Medium. Ми їх випробували в п'ятницю у Монреалі, вони непогано себе показали, але на тренуваннях у Валенсії треба буде більш детально познайомитися з їх поведінкою, тим більше що на початку уїк-енду траса буде курна і зношення гуми повинно бути високим. Також доведеться зрозуміти, наскільки вищою буде швидкість на Soft порівняно з Medium, щоб скористатися цим у суботу й у неділю".

теги  Team Lotus, Ярно Труллі, Хейккі Ковалайнен, Майк Гаскойн


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини