Дізнайтеся про Формулу-1 більше. Шолом

Главная страницаНовини, Склади команд

Опубліковано: 15:11, 05/01/2012 ,

e1abb72cc7.jpg (31. Kb)Пропонуємо вашій увазі ряд статей спрямованих на розширення свого кругозору про внутрішній світ Формули-1. Сьогодні ми розповімо вам про те, що являє собою шолом пілота Формули-1 і його костюм.

На сьогодні у пілотів шоломи є вираженням його індивідуальності, у кожного свій неповторний малюнок, який може змінюватися по кілька разів за сезон. Завдяки шоломам шанувальники впізнають своїх кумирів у перегонах, а коментатори можуть безпомилково розповідати про перипетії на трасі. Однак, шолом це не тільки гарна частина костюма пілота, але і один з основних елементів його безпеки. Шоломи роблять зі спеціального легкого міцного матеріалу, який кілька разів за час свого перетворення у шолом проходить тести на міцність. Кожен шолом коштує близько 3000 євро, вже з малюнком і вбудованим комутатором.

shumi-helmet.jpg (18.26 Kb)

Проблема створення шолома полягає у тому, що він повинен бути водночас дуже міцним, а головне, легким. Під час маневрів вага шолома, який у спокої важить трохи більше кілограма, може збільшувати свою масу у шість разів, а значить, навантаження на шию пілота зростає. Частково цю проблему вирішила спеціальна підтримка, що кріпиться на шию пілота і утримує її на місці під час маневрів. Оббивка усередині шолома зроблена з полістиролу з підкладкою з номексу. Забрало або візор також зроблені з надміцного матеріалу, який перешкоджає потраплянню у пілота сторонніх предметів. Товщина візора приблизно 3мм. Крім того, після інциденту з Феліпе Массою на Гран-Прі Угорщини у місцях кріплення забрала до шолома, встановлюються броньовані кружечки, що забезпечують додатковий захист у цих місцях. Також, можливо, ви помічали, що з лівого боку шолома йде трубочка, вона призначена для того, щоб пілот міг пити під час пілотажу. При натисканні певної кнопки, вода подається у шолом і пілот може дозволити собі втамувати спрагу.

1273672223dmb-steinmetzf123-580x321.jpg (.44 Kb)

Костюм робиться з 3-4 шарів термостійкого волокна (ароматичного поліаміду) і є вогнетривким. Він дає пілотові максимум 30 сек. щоб той встиг залишити палаючий болід. Черевики і рукавички теж виконані з цього матеріалу. На рукавичках у районі долоні нашитий шар замші, або шкіри, для зручного управління кермом. Черевики ж мають тонкий м'який шар гуми на підошві, для кращого відчуття педалей. Усе екіпірування проходить тести у ФІА. Одяг пілота повинен витримувати температуру у 800˚ С, принаймні протягом 12 секунд. Шолом пілота повинен витримувати температуру у 790˚ С протягом 11 секунд, а також навантаження у 300 g, в тому числі при зіткненні з гострими предметами. І нарешті, скло шолома не повинно бути пошкоджено предметами, що летять зі швидкістю 500 км / год.

теги  Шолом


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини