Прес-конференція після гонки у Монреалі

Главная страницаНовини, Інтерв'ю

Опубліковано: 10:16, 13/06/2011 ,

m12973.jpg (12.79 Kb)
Участь у обговоренні традиційно взяла трійка лідерів Гран-Прі: Дженсон Баттон (McLaren), Себастьян Феттель (Red Bull), Марк Веббер (Red Bull)

Питання: Дивна і приголомшлива гонка. Варто було чекати на рестарт. Ви пройшли крізь весь пелотон, зіткнулися з вашим напарником і Фернандо Алонсо. Розкажіть про гонку.

Дженсон Баттон: Я дійсно не знаю, що сказати. Це були дуже емоційні три години або більше. Говорячи про інцидент з Льюїсом, я не бачив, що там відбувається позад мене, крім червоної плями. Може це було моїм заднім крилом. Я зрушувався все лівіше, як раптом відчув удар і злякався, що тепер все закінчено для нас обох. Льюїс знає, я не зробив би це навмисно, і я знаю, що він теж навмисно би такого не зробив. Я поговорив з ним під час перерви, так що все добре. Це була дійсно боротьба. Я їхав за машиною безпеки і треба було боротися. А на останніх колах я активно переслідував Себа. Він зайшов трохи ширше в поворот, заїхав на широку вологу траєкторію і я зміг обійти його. Для мене це була фантастична гонка, навіть якщо б я сьогодні не переміг, то все одно отримав би надзвичайну насолоду від неї. Дивовижна перемога, і вона найкраща.

Питання: Себастьян, що ви відчуваєте зараз? Це великий пресинг? Ви розчаровані?

Себастьян Феттель: Звичайно, я розчарований. Це була складна гонка від початку і до кінця, кожне коло важко давалося. Можливо, я був занадто консервативний при останньому рестарті, я не створив достатнього проміжку і спробував утримати дистанцію до машини позаду. Коли я бачив, що Дженсон позаду мене, я порахував, що моєї переваги може вистачити до кінця. Визнаю, що помилився. Я заблокував задні колеса і ненадовго втратив владу над болідом. Цього виявилося достатньо, щоб Дженсон пройшов мене, тому що я вже опинився на мокрій траєкторії, і обігнати мене було легко. Але я вважаю, що сьогодні все одно був хороший день, тому що помилитися було легко, а ми в таких умовах змогли виграти хороші залікові бали. Звичайно, коли все у твоїх руках, а потім це втрачається - не найкраще почуття, але тим не менш гонка була цікавою.

Питання: Марк, ви були першим, хто одягнув сліки, а потім був неймовірний бій з Міхаелем і Дженсоном.

Марк Веббер: Так, я повинен був ризикувати. Мені треба було обігнати декількох пілотів, поки не з'явилася суха траєкторія. Було дуже складно обганяти, виїжджаючи на мокру частину траси. Це означало, що для мене залишалося лише трохи місця, щоб зробити маневр. Коли я спробував пройти Міхаеля і Ніка, це не вдалося відразу, це досвідчені пілоти, вони знають, що до чого. Я вирішив ризикнути і перейти на сліки. Я був радий, що не всі зробили це відразу ж, у мене було два кола, щоб наздогнати всіх і повернутися до боротьби за подіум. Потім була цікава боротьба з Міхаелем, але коли з'явився Дженсон, то він просто летів і зробити з цим нічого не можна було. Сьогоднішній результат приніс команді багато очок, і це добре. Так що я цілком задоволений цим. Дженсон провів відмінну гонку, Себастьян теж, але вочевидь що в таких умовах легко зробити помилку. Я думаю, що третє місце - це максимум, якого я міг сьогодні досягти.

Питання: Дженсон, ви поговорите з Люісом і Фернандо після конференції і як ви збираєтеся відзначити перемогу?

Дженсон Баттон: Я вже говорив з Льюїсом, ми погодилися, що це був гоночний інцидент. Упевнений, що сьогодні буде гарне свято. Збираюся побачити і насолодитися Монреалем з деякими добрими друзями. У одного з них був вчора день народження, крім того, Джесіка Мічібата тут, і мій батько так що, нудьгувати навряд чи доведеться. Майк Кольє, мій фізіотерапевт також тут, тому сподіваюся, що сьогодні буде свято. Це був завзятий бій і гарний результат. Хочу подякувати всій команді за роботу, думаю, що якби не вони, то я раз 8 або 9 вже мав би зійти з дистанції.

Питання: Дженсон, не знаю наскільки складно було всередині боліда, але з боку все це здавалося божевільною гонкою.

Дженсон Баттон: У гонці були як хороші, так і погані моменти. Безумовно - це один з тих Гран-Прі, де ви спочатку ніде, а потім все виходить, а той, в якого все виходить, зрештою ніде. Ми завжди говоримо, що останні кола найважливіші, сьогодні сміливо можна так сказати. Дивовижний день. Дійсно дивовижний. Я не знаю, що ще сказати.

Питання: П'ять піт-стопів і штраф. Вам не здалося, що ви вже раз дев'ять заїжджали в бокси?

Дженсон Баттон: Я відчував, що провів більше часу на піт-стопі, ніж на піт-лейн. Хлопці відмінно спрацювали. У деяких моментах ми вигравали завдяки стратегії, особливо коли гонка була зупинена. Болід добре працював у цих складних умовах, так що я насолоджувався тим, що проїхав через весь пелотон. Боротьба у таких умовах настільки ж приємна, як і перемога у гонках. Вийти на подіум - це винятковий результат.

Питання: Заїзди на піт-стопи були неймовірні. Вони повинні були бути правильними. Наскільки важливою виявилася для вас стратегія?

Дженсон Баттон: Часом нам здається, що стратегія була неправильною, і лише через деякий час розумієш, що рішення були прийняті вірно. Перехід на проміжну гуму в першій частині, а потім і в другій було вірним рішенням. Болід на проміжній гумі і на сліках почував себе фантастично, а ось на дощовій деякі речі не спрацьовували. Це була особлива гонка, і пам'ять про цю перемогу залишиться надовго. Мені треба відвідати стюардів, подивимося як все там піде, але я насолоджуюся моментом, бо відчуваю, що зробив свою роботу максимально правильно.

Питання: Підіймаючись по сходах не зустріли Фернандо?

Дженсон Баттон: Ні, я не бачив його, він був десь попереду.

Питання: Система DRS була активована на останніх колах.

Дженсон Баттон: Якби не заднє крило, то в мене не було жодних шансів на перемогу. Після Монако сьогодні була ще одна чудова гонка в якій мені пощастило, але саме тут ми були гідні перемоги.

Питання: Себастьян, ви розчаровані тим, що ви були лідером всю гонку, але всякий раз машини безпеки знищували відрив від суперників. Розкажіть нам про це.

Себастьян Феттель: Це була довга гонка. Звичайно, розрив був, але умови були складні. У цілому, вважаю, що можу бути задоволеним, але знаючи можливості команди, звичайно я розчарований. Лідирувати всю гонку і втратити перемогу ...
Це була складна гонка. Машини безпеки не допомагали мені і я намагався знизити їх негативний вплив. Але сьогодні ми завоювали хороші бали. Звичайно, по сухій трасі все б склалося по-іншому, але є те, що є. Для мене немає проблем визнати, що я помилився, що зайшов дуже широко і пропустив Дженсона. Помилка коштувала дорого. Так я став другим.

Питання: Ви втратили керування болідом?

Себастьян Феттель: Я запізнився з гальмуванням. Я відчував, що Дженсон швидше, ніж я. Ймовірно мені треба було створити більший доробок після машини безпеки. Але я порахував, що того, що є виявиться достатнім. Можливо я був занадто обережний і консервативний в цьому підході. Якби я це зрозумів на 6-7 секунд раніше, то зараз про перемогу розповідав би я. Це був складний фініш складних перегонів. Я бачив, як Дженсон, особливо в третьому секторі, швидко наздоганяв мене.

Питання: Марк, фактично ваша гонка була зіпсована в другому повороті ...

Марк Веббер: Так. Не знаю, може Льюїс подумав, що в третьому повороті нам будуть махати картатим прапором. Він спробував обігнати мене і у нас відбувся контакт. Я знаю, що легко спробувати підрізати когось, але на початку гонки робити це дещо «незграбно». Я втратив чимало позицій. Мені вдалося щось відіграти, потім ми вирішили провести піт-стоп, я отримав новий комплект шин і знову довелося відіграватися. Причому піт-стоп був перед самою зупинкою гонки. Через це і Камуі Кобаяші, і обидва пілоти Renault, і ді Реста знову опинилися попереду, і отримали можливість поміняти шини під час, коли гонка була призупинена. Так що я повинен був знову атакувати і обганяти їх. Робити це було складно, оскільки за межами сухої траєкторії скрізь була вода. Я вирішив ризикнути і перевзувся на сліки. Це був серйозний ризик, тому що варто було лише трохи помилитися, наприклад заїхати на траву, то гонка була б закінчена. Мені вдалося наздогнати Міхаеля і на останніх колах у нас було цікаве протистояння. Мені вдалося пройти його, але в той час Дженсон вже обігнав мене. Сьогодні було легко зробити помилку і закінчити гонку у відбійнику. Сьогодні був важкий Гран-Прі для всіх нас. Це день Дженсона, він заслужив на перемогу. Це була гарна гонка для глядачів, але вона нам додала пару сивих волосинок.

теги  Прес-конференція, Дженсон Баттон, Марк Веббер, Себастьян Феттель


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини