Інтерв'ю з Россом Брауном: Команда вже працює над болідом для майбутнього сезону

Главная страницаНовини, Інтерв'ю

Опубліковано: 10:12, 17/09/2011 ,

mercedes-gp.jpg (51.9 Kb)Бос Mercedes GP Росс Браун підбив підсумки двох минулих етапів і розповів про плани команди на найближчий рік в інтерв'ю кореспондентам офіційного сайту.

Питання: Росс, наскільки Ви задоволені виступом Міхаеля Шумахера у Спа і Монци?
Росс Браун: Звичайно, Спа - великий автодром, як втім і Монца, однак, в цілому, ці результати для нас не є межею мрій. Ми хочемо досягти набагато більшого. Звичайно приємно було, що у Бельгії Міхаель фінішував п'ятим, стартуючи з кінця пелотона. Крім того, він подарував нам чимало видовищних маневрів по ходу обох етапів. І все-таки, повторюся, ми у Формулі-1 не для того, щоб святкувати п'яті місця.

Питання: У Спа перше коло принесло приємний сюрприз: після хорошого старту Ніко Росберг вийшов у лідери перегонів. Як вийшло, що врешті-решт він упустив це лідерство?

Росс Браун: Безумовно, приємно бачити нашу машину на лідируючій позиції. Ми з самого початку розуміли, що буде важко протриматися на ній до картатого прапора. Болід Mercedes ще недостатньо швидкий, крім того, Спа - саме та траса, яка робить першу машину у пелотоні аеродинамічно більш вразливою. Ніко, проте, вдалося продемонструвати, що, якби мали відповідну техніку, ми б не втратили перемогу. Гадаю, після гонки у Спа наше прагнення до успіху помітно зросло.

Питання: Ніко Росберг говорив щось по радіо, коли він лідирував? Він розраховував на перемогу?
Росс Браун: Ні, не думаю, що він говорив щось з цього приводу, оскільки він реаліст: в цілому, його машина була приблизно на секунду повільнішою, ніж у найближчих переслідувачів. До майбутнього сезону ми зобов'язані скоротити це секундне відставання. На жаль, Ніко зійшов у Монці, тому його лідерство залишилося лише коротким моментом у нашій пам'яті. Після Гран-Прі Бельгії ми розмовляли з ним про гонку, і Ніко повідомив, що йому було дуже комфортно лідирувати на вільній трасі. Йому б хотілося повторити цей досвід знову.

Питання: Обидва Ваших пілота вже довели, що вони здатні регулярно фінішувати у першій трійці, отже, у команди проблеми з болідом ...
Росс Браун: Звичайно, наша мета повинна полягати у подальшій модернізації боліда, оскільки двигун Mercedes вже відмінно зарекомендував себе: навіть у нинішньому сезоні він вигравав не одну гонку. Зараз у нас є відмінні пілоти, сильний мотор, прекрасна команда механіків і найкращі фахівці. В цілому, у нас є все, окрім швидкого шасі.

Питання: Колишній керівник команди Герхард Бергер останнім часом часто критикує команду. Наскільки потрібна така критика?
Росс Браун: Не думаю, що мотиви Бергера негативні. До того ж, реальність зараз полягає у тому, що ми не володіємо достатньо сильною машиною. Звичайно ж він чудово розуміє, як нам важко.

Відсутність належних результатів команда сприймає як додаткове джерело мотивації. Чесно кажучи, я не звертаю особливої уваги на коментарі Герхарда. Я знайомий з ним особисто і припускаю, що, швидше за все, він робить їх заради забави. В одному я впевнений точно: ми доб'ємося того, чого ми хочемо.

Питання: Ви зараз наймаєте персонал для роботи у технічному відділі. Це пов'язано з тим, що свого часу у команді сталося дуже радикальне скорочення штату?
Росс Браун: Можливо, ми були тоді надто оптимістичні. У Формулі-1 ми цілком зосереджені на тому, щоб досягти успіху, при цьому ми розуміємо, що потрібно дотримуватися правил і меж, згідно яких ми можемо діяти. По правді кажучи, саме ті команди, які були великими з самого початку, процвітають більше за інших, оскільки у них завжди є додаткові ресурси для коригування і пошуку оптимальних варіантів.

У нас був запас вакантних місць, і тепер, повністю його реалізуючи, ми зможемо розвиватися інтенсивніше. Співпраця з Бобом Беллом на стратегічному рівні була великою підмогою для команди, завдяки додатковим силам ми здатні швидше і краще робити свою роботу.

Питання: Коли команда Brawn виграла обидва титули у 2009 році, Ви повністю контролювали ситуацію і приймали всі рішення самостійно або разом з Ніком Фраєм. Щось змінилося зараз?
Росс Браун: Зараз ситуація інша, але позитивні моменти теж є. Ми можемо спиратися на аналіз, знання та ресурси різних підрозділів нашої компанії, думаю, це обов'язково стане важливим елементом нашого успіху у майбутньому. Вважаю, сучасна команда Формули-1 повинна бути гнучкою у питанні прийняття повсякденних рішень.

У минулому всю відповідальність ми з Ніком брали на себе. Для того, щоб команда працювала ефективно ми повинні надати кожному співробітнику певний ступінь свободи. Тим не менш, ми зобов'язані також поважати наших власників та директорів. Думаю, зараз ми вже досягли дуже непоганого балансу у цьому плані.

Питання: Значить, Ви не збираєтеся повторювати помилки Honda і Toyota і не будете керувати компанією з залу засідань?
Росс Браун: Ні, я думаю, у нас розумні керівники, і вони прекрасно розуміють, що команді необхідно не тільки розвиватися, але й на чомусь базуватися. Особисто я можу спиратися на підтримку з боку Дітера Цетше, професора Вебера і всіх членів ради директорів.

Питання: Шини як і раніше залишаються слабким місцем Вашої команди ...
Росс Браун: Нам слід більш серйозно підходити до цього питання, ефективніше використовувати гуму. У Формулі-1 це стандартне випробування. Мені прикро від того, що ми можемо припускатися помилок у цьому напрямку, проте, варто визнати, що у нинішньому сезоні Pirelli відмінно впоралися зі своєю роботою.

Питання: Яких результатів Ви плануєте досягти у нинішньому році, Ви маєте намір зберегти четверту позицію у командному заліку?
Росс Браун: На жаль, ми настільки відстали від третього місця, що шансів практично немає, проте, команда буде працювати на максимум, подивимося, що з цього вийде. Зараз ми вже впритул зайняті підготовкою боліда для наступного сезону, тому майбутнє для нас уже вийшло на перший план.

Питання: У цьому випадку Ви не знаходите схожості з сезоном 2008-го року, коли Ви якраз готували чемпіонський болід для 2009-го?
Росс Браун: У той час у нас дуже значно змінився регламент, наступного року такого не передбачається, тому порівнювати не варто. Тоді, у 2009-му, перші тести показали, що на тлі інших команд ми створили непоганий болід.

У 2012-му техніка у Формулі-1 кардинально не зміниться, якщо, звичайно, хтось не винайде щось грандіозне. Ми працюємо над новою машиною дуже серйозно і, вважаю, ресурсів нам на цей раз вистачить у всіх відношеннях. Упевнений, що у майбутньому році прогрес буде більш помітний.

теги  Mercedes GP Росс Браун


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини