Інтерв'ю з Моніж Кальтенборн: У моїй роботі важливо зберігати прагматичний підхід і уявляти загальну картину того, що відбувається

Главная страницаНовини, Інтерв'ю

Опубліковано: 12:15, 29/06/2011 ,

monisha-kaltenborn-serxio-peres-ochen-talantliv.jpg (23.56 Kb)
У паддоку Формули-1 можна зустріти чимало співробітників жіночої статі, але Моніж Кальтенборн є першою жінкою, яка виконує обов'язки генерального директора команди. Може здатися дивним, що свій пост вона займає саме в Sauber, в одній з найконсервативніших команд, проте, за мірками Формули-1 Кальтенборн є відмінним керівником. В інтерв'ю кореспондентам офіційного сайту вона розповіла про те, як вона піднялася по кар'єрних сходах до посади керівника Sauber, а також про ті якості, які допомагають жінці існувати в непростому світі Формули-1.

Питання: Моніж, Ви хотіли бути космонавтом, проте стали юристом. Можливо, Формула-1 – це як раз щось середнє між цими двома крайностями?

Моніж Кальтенборн: Ні, я б так не сказала. Напевно, просто відбулася якась жахлива помилка, коли я вибрала не те, до чого прагнула спочатку. Я ще й досі мрію про космос, розуміючи, що мрія нездійсненна, проте, в якийсь певний момент я з міркувань прагматизму зважилася на те, що було можливим. Юриспруденція надає дуже широкий вибір діяльності - можна навіть опинитися в Формулі-1. До того ж, я завжди знала, що не хочу працювати адвокатом в юридичній фірмі - мені пощастило отримати роботу в дуже цікавій галузі.

Питання: Що спонукало Вас залишитися у Формулі-1?

Моніж Кальтенборн: Справа в тому, що це дуже цікава платформа для бізнесу. Я б навіть не назвала це захопленням спортом. Просто, працюючи в правовому відділі команди, я вивчала багато аспектів, недоступні для сторонніх. Моє уявлення про діяльність команди з точки зору спортивних та комерційних інтересів стало передумовою до не зовсім звичайного розуміння Формули-1.

Питання: Ви довгий час працювали в правовому відділі Sauber, потім, в 2010 році стали виконавчим директором команди. Як Ви вважаєте, в даний час здатність жорстко вести переговори зі спонсорами і пілотами важливіше, ніж справжні "гоночні" якості, які так цінувалися в минулі десятиліття?

Моніж Кальтенборн: Зараз потрібно поєднання цих характеристик, однак, можу з упевненістю сказати, що перегони я тепер розумію набагато краще, ніж раніше. Справа в тому, що під час переговорів можна бути скільки завгодно жорстким, але це не гарантує зовсім нічого, поки обидві сторони не захочуть укласти контракт. Формула-1 стала більш регульованим видом спорту, зараз формальності дуже важливі. Добре це, чи ні, сказати складно, але якщо ви досягаєте певної планки в спорті, особливо це стосується фінансової сторони, ви мимоволі стаєте більш консервативним керівником.

Питання: Ви стали першою жінкою, якій вдалося зайняти таку високу посаду у Формулі-1. Як це сталося?

Моніж Кальтенборн: У мене був шанс, і я його використала. Дуже часто необхідно просто правильно себе подати і володіти якостями, які є напевно у багатьох. Гадаю, в такій роботі важливо зберігати прагматичний підхід, не можна занадто захоплюватися дрібницями, потрібно мати уявлення про картину в цілому і відповідати певним параметрам.

Питання: Ви часто буваєте на зборах керівників команд. Чи відчували Ви себе чужаком серед такої кількості чоловіків?

Моніж Кальтенборн: Не думаю, що вони мене вважають чужаком, сумніваюся в тому, що у зв'язку з моєю появою почалися якісь зміни. Звичайно, якщо вони дозволяють сказати зайве, вони завжди вибачаються у моїй присутності. Наші зустрічі бувають різними, звичайно вони цікаві і важливі, але іноді виявляються безглуздими. Але ж таке трапляється у будь-якій справі.

Питання: Чи не здається Вам, що завдяки присутності жінки вони стали рідше використовувати ненормативну лексику?

Моніж Кальтенборн: (сміється) Ні, не думаю, що вони так погано поводилися у минулому - це тільки чутки.

Питання: Як до Вас звертаються на зборах?

Моніж Кальтенборн: "Моніж", німецькі колеги говорять фрау Кальтенборн.

Питання: Яких якостей, на Вашу думку, не вистачає в менеджменті Формули-1?

Моніж Кальтенборн: Формулою-1 жінки цікавляться нечасто, хоча останнім часом статистика показує зворотне.

Вважаю, необхідно більш широко сприймати Формулу-1, ширше, ніж бізнес або просто роботу, - саме жінки можуть це зробити. Ми не будемо наполегливо відстоювати свою думку, щоб уникнути зайвого конфлікту. Безумовно, я хотіла б діяти в інтересах команди по максимуму, але ми - тільки частина більшого проекту, і якщо виграють усі - виграємо і ми.

До того ж, жінкам зовсім не потрібно грати в гольф для того, щоб вирішити якісь робочі питання, ми прекрасно справляємося з ними в свій робочий час! Головне ніколи не випускати з уваги загальну картину, не забувати про ситуацію в цілому.

Питання: Ви вважаєте, що чоловіки на це не здатні?

Моніж Кальтенборн: Їх більше цікавить власна позиція. Якщо вони займають сильну позицію, вони не звертають уваги на інших. Жінки в такому випадку діють по-іншому, тому що навіть при хорошій позиції є й інші важливі аспекти.

Питання: Як Ви ставитесь до пілотів? Як до молодих людей, які зобов'язані працювати в тих умовах, які Ви для них створили?

Моніж Кальтенборн: Цілком можливо, я ставлюся до пілотів м'якше, ніж колеги-чоловіки, проте, відносно дисципліни я більш вимоглива. Материнських почуттів я до них відчувати не можу, так як мені ще не так багато років, а вони вже не діти. Звичайно, я намагаюся ніколи не вступати з ними в суперечку, але завжди позначаю свою позицію. Слід говорити, що конкретно потрібно робити і в жодному разі не виправдовуватися.

Іноді я можу бути дуже суворою, але, в цілому, якщо виникають якісь проблеми, зі мною їх завжди можна обговорити.

теги  Моніж Кальтенборн


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини

Останні новини