Джеймс Мілліган про підготовку пілотів до Гран-Прі Сінгапуру

Главная страницаНовини, Інтерв'ю

Опубліковано: 09:19, 23/09/2011 ,

1254733810-singapore-0.jpg (130.09 Kb)Незважаючи на те, що етап у Сінгапурі є нічним, пілоти живуть протягом вік-енду за літнім британським часом. Тренер пілота Бруно Сенни Джеймс Мілліган розповів про підготовку до Гран-Прі в інтерв'ю журналістам прес-служби Lotus Renault.


Питання: Як впливає на підготовку гонщиків той факт, що Гран-Прі Сінгапуру проводиться у нічний час?
Джеймс Мілліган: Нічна гонка завжди стоїть осібно серед всіх етапів чемпіонату. Однак, оскільки ми продовжуємо жити за європейським часом, підготовка практично не змінюється. Найскладніше перебудуватися психологічно: пілотам доводиться прокидатися о третій годині дня за місцевим часом, а засинати рано вранці. Спочатку гонщики почуваються трохи дивно.

Питання: Вам вдається дотримуватися традиційного режиму прийому їжі?
Джеймс Мілліган: Так, на щастя, готелі Сінгапуру відрізняються гостинністю і раді бачити відвідувачів у будь-який час доби, це стосується і приготування їжі. Наприклад, ми з Бруно снідаємо о пів на четверту годину за місцевим часом кукурудзяними пластівцями, хоча у цей час ми б мали сидіти за чашкою післяобіднього чаю! О сьомій годині вечора ми обідаємо, а вечеряємо о 2-ій годині ночі. Звичайно, такий режим існування може кого-завгодно дезорієнтувати у часі!

Питання: Ви сказали, що пілоти йдуть спати практично на світанку. Сонячні промені напевно заважають їхньому сну?
Джеймс Мілліган: Після роботи на трасі, о п'ятій годині ранку за місцевим часом пілот приїжджає до мене у готель і близько години ми присвячуємо тренуванням і терапевтичним процедурам перед сном. Після напруженого дня гонщику зазвичай потрібен якийсь час для того, щоб відновити сили і розслабитися. Спати потрібно лягти о пів на сьому, а сонце встає майже о сьомій. Зазвичай пілот встигає дістатися до ліжка, попередньо щільно закривши всі штори, щоб спокійно заснути.

Питання: Коли Бруно проводить тренування?
Джеймс Мілліган: Тренування вранці (у Сінгапурі це вже день) сприяють кращому виробленню ендорфінів, які володіють пробуджуючою дією і позитивно впливають на розумову діяльність. В ідеалі необхідно максимально ефективно тренуватися вранці.

Питання: Хіба організм гонщика не чинить опір режиму дня за британським часом?
Джеймс Мілліган: Якщо пілот чітко додержується режиму сну і неспання, то все буде гаразд, але потрібно бути дуже дисциплінованим. Перед сном ми не раз дивимось на годинник, оскільки іноді важко визначити час, що залишився для відпочинку, адже за вікном зазвичай вже глибока ніч. Мабуть, було б вигідніше використовувати два види годинників, які показували б місцевий і британське час, щоб не було плутанини.

Коли гонщики подорожують по різних країнах, першим правилом для них є адаптація до часовому поясу, проте, у Сінгапурі все по-іншому: ми повинні дотримуватися того режиму, до якого вже звикли. Важливо залишати вісім годин на сон, оскільки за цей час організм повністю відновлюється, і йому не загрожує втрата концентрації внаслідок втоми. Крім цього, необхідно приділяти увагу ранковим тренуванням, так як фізичні вправи після пробудження мають багато позитивних моментів: вони допомагають засвоювати великі обсяги інформації, активізують боротьбу зі стресом і оптимізують роботу організму під час напруженого гоночного вік-енду.

теги  Джеймс Мілліган


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини