Клер Вільямс: Ми повинні повернутися у боротьбу за перші позиції

Главная страницаІнтерв'ю

Опубліковано: 19:00, 19/05/2013 ,

58955297697332273-214062901.jpgТорік Williams виграла Гран-Прі Іспанії, але через дванадцять місяців пілоти легендарної команди навіть не змогли заробити очки. Клер Вільямс нещодавно стала заступником керівника команди, і в інтерв'ю офіційному сайту чемпіонату розповіла про свою роботу і завдання, які ставить перед собою.

Питання: Клер, як вам нова роль заступника керівника команди?

Клер Вільямс: Я щаслива і люблю свою нову роботу. Я не раз говорила про це, і це чиста правда. Бути частиною цього світу - це особливе почуття. У Формулі -1 всього декілька керівників команд, почесно входити до їх числа. Мені належить багато чому навчитися, але на мені вже зараз велика відповідальність, нашій команді доводиться долати багато труднощів, але я з нетерпінням чекаю того моменту, коли ми доб'ємося успіху. Сподіваюся, ми зможемо рухатися вперед - саме цього я хочу.

Питання: Багато років ви були ученицею свого батька. Чого ви змогли навчитися?

Клер Вільямс: Тому, що треба багато працювати. Всі знають, скільки сил Френк витратив на створення своєї команди. Він постійно боровся і багатьом жертвував у житті, щоб здійснити свою мрію. Ви не зможете домогтися чогось значимого, не доклавши зусиль - він навчив мене, що ніщо не дістається легко, потрібно бути готовим до того, що доведеться багато чим пожертвувати, але одного разу ваші зусилля отримають винагороду.

Питання: Френк відомий своїми переконаннями і відвертістю. Іноді його слова не відповідали загальноприйнятій точці зору, що ускладнювало йому життя. Він радив вам дотримуватися думки більшості?

Клер Вільямс: Ні, він ніколи не торкався цієї теми. Френк завжди повинен був захищати свою команду, і я буду діяти в цьому ключі, в інтересах команди. Можливо, ви скажете, що часи змінилися, але мета залишилася колишньою.

Питання: Мабуть, одного разу ви станете керівником команди. Це входить у ваші плани? Про що ви мріяли в житті?

Клер Вільямс: Я вчилася в жіночій католицькій школі, так що більшу частину свого життя проводила у молитвах, але ніколи не збиралася стати черницею. Цього не сталося, але у світі, в якому я росла, вважалося, що жінка повинна вийти заміж і мати дітей. Такими були і мої очікування, але я ніколи не думала, що почну працювати у Формулі-1 і одного разу очолю команду.

Питання: У чому полягають ваші обов'язки? Раніше ви очолювали відділ зі зв'язків з громадськістю та маркетингу. Що зараз займає ваші думки?

Клер Вільямс: Я як і раніше відповідаю за ці напрямки. Я продовжую займатися комерційними питаннями і знаходжу гроші, які потрібні команді для участі в гонках. Я спілкуюся зі спонсорами, але в паддоку це роблять всі керівники команд. Я щільно працюю з нашим технічним директором Майком Кофленом, щоб упевнитися в тому, що технічний департамент володіє всім необхідним для своєї роботи. Звичайно, я беру участь в управлінні - представляю команду в FIA, FOM і FOTA.

Питання: Наскільки добре ви розбираєтеся в технічних аспектах?

Клер Вільямс: Я вчуся. Для мене це нова галузь, мені складно, але цікаво. Мені пощастило, я виросла у цьому спорті і засвоїла багато речей, хоча ніколи не думала, що вони мені знадобляться. (Сміється) Я ходжу на брифінги з фахівцями з аеродинаміки і стратегії, і вважаю їх дуже захоплюючими. Хлопці, які займаються цими питаннями, неймовірно розумні. Ймовірно, я ніколи не зможу спілкуватися з ними на одному рівні, але це просто неймовірно, що я є частиною всього цього і маю можливість знайомитися з таким обсягом інформації.

Питання: Ви представляєте Williams на нарадах керівників команд?

Клер Вільямс: Іноді. Якщо Френк приїжджає на гонки, це робить він, якщо ні - я його замінюю.

Питання: Коли ви стали ходити на зустрічі керівників команд, жінок на них стало вдвічі більше. Вам легше від цього?

Клер Вільямс: Чесно кажучи, Формула- 1 завжди була частиною мого життя, тому я ніколи не думала про це. Я працюю в сфері, де переважають чоловіки, але не думаю про такі речі. Я представлю свою команду, і для мене не має значення, є інші жінки на нарадах чи ні.

Питання: Цього року у вас знову виникли проблеми. Чому це сталося? Адже в 2012-му здавалося, що команда переживає відродження ...

Клер Вільямс: Нам дійсно важко з цим змиритися, зараз команда переживає болісний період. Торік ми були впевнені, що добилися певного прогресу, але взимку команда зробила крок назад, і ми не до кінця розуміємо, що саме пішло не так, інакше змогли б вирішити цю проблему.

Питання: Для деяких команд етап у Барселоні став справжнім початком сезону 2013 року. Яким він став для Williams?

Клер Вільямс: Після етапу в Малайзії ми зрозуміли, у чому проблема з машиною, і що ми не зможемо вирішити її швидко. У нас не було очікувань, що зі стартом європейської частини сезону для нас почнеться новий чемпіонат. Нам ще багато що належить зробити, щоб регулярно проходити у фінал кваліфікації і заробляти очки.

Питання: Коли ви зможете подолати виниклі проблеми?

Клер Вільямс: Зараз ми займаємося їх вирішенням, але не зможемо вирішити їх швидко. Скільки знадобитися часу? Я не можу вам сказати і вважаю, що в даній ситуації небезпечно говорити про конкретні терміни. Головне - ми знаємо, у чому проблема і працюємо над її усуненням.

Питання: Для вас це дебютний сезон на посаді заступника керівника команди. За якими критеріями ви будете його оцінювати і в якому випадку зможете назвати його успішним?

Клер Вільямс: Бюджет команди - найважливіший фактор, я повинна забезпечити більші доходи, ніж торік. Для мене дуже важливо принести команді якомога більше грошей, адже чим більше у вас бюджет, тим кращу машину ви можете побудувати.

По-друге, я повинна бути впевнена, що з точки зору політичної ситуації, у команди найкраща позиція. По-третє, і це найважливіше, результати - боротьба за перші позиції і чемпіонський титул. Я не здамся, поки ми знову не повернемося на ці позиції.

теги  Williams, Клер Вільямс


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини