Діно К'єза про секрети дитинства Хемілтона та Росберга

Главная страницаІнтерв'ю

Опубліковано: 09:33, 02/06/2014 ,

2w559c0_bild.jpgДіно К'єза, керівник команди Kartteam MBM, у складі якої в 2000-му і 2001-му роках виступали в картингу Льюїс Хемільтон і Ніко Росберг, розповів про боротьбу і відносини майбутніх напарників по Mercedes в дитинстві.

Питання: Льюїс Хемільтон і Ніко Росберг - головні претенденти на титул в сезоні-2014. Обидва підкреслюють, що боролися один проти одного ще 14 років тому в картингу. Як все було тоді?
Діно К'єза: Боротьба між ними була напруженою, вони не поступалися один одному ні сантиметра на треку. Тоді вони були значно молодше. Тільки подивіться на фотографії з того часу, вони були маленькими хлопчиками. Сьогодні вони більш серйозні. Але тоді було дуже весело.

Питання: Обидва ставили перед собою мету потрапити в "Формулу-1"?
Діно К'єза: Це була їх мета. Вони думали про це, як тільки одягали шолом і виходили на старт. Вони добре знали, чого хочуть домогтися.

Питання: Льюїс говорив, що його мотивація вище, ніж у Ніко, оскільки він виріс в більш скромних умовах...
Діно К'єза: Чесно кажучи, я б так не сказав. Однак у кожного з них були свої цілі. Ніко завжди хотів бути схожим на батька, який став чемпіоном світу у Формулі 1, і навіть хотів перевершити його. Принаймні, він мріяв виграти як мінімум один титул.

Питання: А чого хотів Льюїс?
Діно К'єза: C 1996 року його підтримував Рон Денніс. Льюїс розумів, що це його єдиний шанс в житті, тому його девіз був: «Зараз або ніколи». Він завжди слідував йому.

Питання: Хто був швидше?
Діно К'єза: На одному швидкому колі Льюїс завжди був швидше Ніко. Він добре це знав, і знає зараз. Але він ніколи не працював так, як це робив Росберг. Це стосується рутинної роботи, роботи з механіками та інженерами. Льюїс ніколи не працював так напружено, як Ніко.

Питання: Те ж саме можна побачити і зараз в Mercedes...
Діно К'єза: Точно. У Льюїса більше таланту. Ніко також швидкий, але при цьому більше вдається в деталі і роботу машини. Хемільтону вдається певною мірою користуватися результатами цієї роботи, і він видає їх за власні. Зрештою, це ідеальний дует.

Питання: Що скажете з приводу психологічних трюків з боку обох гонщиків?
Діно К'єза: Подібне було між ними в картингу, але, звичайно, в іншому масштабі. Мені доводилося не тільки керувати командою, але займатися їх вихованням. Одного разу серед ночі мені зателефонували з адміністрації готелю.

Питання: Що сталося?
Діно К'єза: Вони рознесли півномера. Почалося все з киданням подушок, потім вони почали кидатися ковдрами, і в кінці кінців матраци опинилися на вулиці. Ніколи не забуду обличчя розлюченого Ніко. Але було весело. Правда, іноді мені доводилося оплачувати виставлені рахунки.

Питання: Здається, це веселощі зникли тиждень тому на Гран Прі Монако...
Діно К'єза: Це дійсно так. Льюїс був дуже злий. Але не варто його звинувачувати. Він завжди вважає, що хтось намагається йому перешкодити.

Питання: Це параноя?
Діно К'єза: Льюїса можна зрозуміти. Німецька команда, німецький гонщик, який працював там три роки до його приходу. Підсвідомо він вважає, що команда ставиться краще до Ніко, тому що знає його давно. Це нормально. В результаті Хемільтон відчуває більший стрес, тому що не відчуває себе цілком упевнено в команді. Ніко відчуває менший тиск, ніж Льюїс.

Питання: Скільки часу в році вони проводили разом?
Діно К'єза: Більше 100 днів! Вони часто жили в одному номері.

Питання: У них були непорозуміння че рездівчат?
Діно К'єза: Так, один раз. Але трохи в іншому сенсі. Ми приїхали на гонку в Італії. Пізно ввечері я забрав обох з аеропорту і по дорозі в готель ми проїжджали промисловий район. Уздовж вулиці там стояли дівчата. Ніко, що виріс в Монако, абсолютно не розумів, чому вони там стоять. Льюїс, навпаки, чудово знав і сміявся. Я сказав Ніко, що вони чекають автобус. Льюїс був здивований цією відповіддю.

Питання: Ніко менш голодний до перемог, ніж Льюїс? Хемільтон сказав це в недавньому інтерв'ю...
Діно К'єза: Я так не думаю. Ніко не розпещений. Кеке відкрив багато двері йому, але він не балував його грошима. Зовсім навпаки. Наприклад, на території картодрому можна було безкоштовно пограти в Playstation. Ніко хотів спробувати інші відеоігри, і для цього було потрібно заплатити п'ять доларів. Кеке йому сказав: «У тебе є вдома Playstation, от і грай у неї». Кишенькових грошей у Ніко завжди було стільки ж, скільки і у решти хлопців. Може бути, навіть менше. У Льюїса їх завжди було більше. Завжди, коли Ніко хотів щось купити, він питав про це у батька.

Питання: Льюїс і Ніко боролися між собою за межами траси?
Діно К'єза: Вони боролися у всьому! Навіть у поїданні мюслі і піци.

Питання: Які почуття ви відчуваєте зараз, коли слідкуєте за виступом обох?
Діно К'єза: Я неймовірно щасливий. Це означає, що тоді я правильно робив свою роботу. 14-17 років - це дуже важливий вік. Я зміг навчити обох деяким аспектам. Трохи шкода, що зараз я не можу перебувати поруч з ними.

Питання: Ви підтримує контакт з ними зараз?
Діно К'єза: Ми часто спілкуємося з Ніко. З Льюїсом я розмовляю не так багато. Хемільтон живе життям зірки, і з ним важко зв'язатися. Його менеджери не справляються кращим чином. Це може бути добре для голлівудської зірки, але не для гонщика Формули-1. Ці люди намагаються зробити з нього суперзірку, але це гонки, а не шоу. Це важка робота, і важливо залишатися зосередженим. Тому правильно, що Ніко Лауда зміг спустити його з небес на землю!

теги  Діно К'єза, Мерседес, Льюїс Хемілтон, Ніко Росберг


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини