Відомий хетчбек Toyota Auris дочекався оновлення (+ФОТО)

Главная страницаАвтоновини

Опубліковано: 12:00, 27/02/2018 ,
Джерело: drive.ru   

5625_auris.jpg (8.42 Kb)

Третє покоління сімейства Toyota Auris буде представлено через тиждень на Женевському автошоу. Модель переїде на модульний "візок" TNGA (точніше японці називають її архітектурою, що включає ряд близьких платформ). Тому не опиниться особливим сюрпризом поява Auris в Швейцарії відразу ж в гібридному виконанні, з начинкою, нагадує "нутрощі" Prius.

Сюрприз в іншому. Як виявилося, Auris не запозичив силову установку у родича. Тут впроваджена нова система на базі мотора 2.0. Нагадаємо, що Prius задовольняється агрегатом 1.8, і такий же робочий об'єм був у двигуна версії Auris Hybrid в минулому поколінні. Новий блок силової електроніки гібрида компактніше і легше попереднього, і краще охолоджується. Тяговий електромотор, генератор, трансмісія в системі THS II теж компактніше колишніх і володіють більшим ККД. Все це вкупі з новим бензиновим ДВС означає скорочення витрати палива.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Перше зображення компактного кросовера Toyota IZOA (+ФОТО)

Крім гібридної системи THS II 2.0 компанія розробила дволітровий мотор з серії Dynamic Force Engine. Він як раз може бути основою гібридної установки або працювати самостійно під капотом звичайних моделей. Його ключові особливості: комбіноване впорскування (безпосереднє і розподілене), сідла клапанів з лазерним плакуванням, організація вертикального вихору на вході в циліндр, електронний термостат і електричний водяний насос, вжито низку заходів щодо зниження тертя.

Мотор Dynamic Force Engine 2.0 володіє термічним ККД в 40% при роботі на звичайній моделі (віддача 171 к.с., 205 Н • м) і 41% при дії в складі гібридної системи (в ній тільки один ДВС видає 146 к.с. і 180 Н • м).

Ще одна важлива обновка марки: японці анонсували трансмісію Direct Shift-CVT. У ній схрещені класична щабель з пари шестерень (розробники називають її «стартовою передачею») і варіатор. Ця перша сходинка, подібна першій передачі в звичайній "механіці" або в "роботі", задіюється лише на початковому етапі розгону з місця, коли простий варіатор «зазвичай виділяється млявим відгуком» (уточнюють автори). А далі електроніка вимикає цю знижену "стартову" передачу і плавно переходить на варіатор.

Трансмісія Direct Shift-CVT дозволяє варіатору працювати на «більш високих передачах», що знижує обороти мотора в крейсерському режимі. Шківи варіатора стали компактніше і легше, а кут конуса шківа зроблений менше, що прискорило відгук ременя на зміну режимів (тепер він на 20% швидше змінює своє положення).

Як бачимо, "тойотівці" застосували в новому варіаторі ідею "міксу" з двох типів трансмісій, як було зроблено, наприклад в системі Multi Stage Hybrid. Тільки там поєднувалися ланетарні ряди як у "автомата" з планетарним ж безступінчатим варіатором від класичного гібрида. Діапазон передавальних відносин в коробці Direct Shift-CVT досяг 7,5, що просто видатний показник для дволітровій легковий моделі (для прикладу, це більше, ніж у десятіступенчатого "автомата" від GM).

Крім Direct Shift-CVT (зліва), компанія створила нову шестиступінчасту "механіку" для все тієї ж архітектури TNGA, яка легша за попередню на сім кілограмів (тепер 40 кг) і коротше на 24 мм (тепер 372 мм). Коробка ця використовує систему Intelligent Manual Transmission, автоматично підлаштовуватися обороти ДВС для більш гладкого перемикання.

Інша новація: повний привід Dynamic Torque Vectoring AWD з динамічним перерозподілом тяги між правим і лівим задніми колесами, для кращого проходження поворотів. У неї також вбудовані дві кулачкові муфти з храповим механізмом, які в режимі переднього приводу не тільки від'єднують від двигуна задні колеса, але і вимикають карданний вал повністю, щоб не витрачати енергію на його розкрутку вхолосту (свого роду відповідь на економічну систему повного приводу Audi Ultra ). Для гібридів ж приготовлена нова версія системи E-Four (окремий електромотор на задній осі), яка на 30% могутніше попередньої. В цілому у архітектури TNGA до кінця 2021 року налічуватиметься сімнадцять версій дев'яти ДВС, десять версій чотирьох трансмісій і десять версій шести гібридних систем.

теги  Toyota Auris


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини