Visa Cash App RB Visa Cash App RB
Повна назва: Visa Cash App RB
Країна: Італія Італія
Двигун: Honda
Шасі: AT02
Сайт команди: https://www.scuderiaalphatauri.com/en/
Дебют: 2006 p.
Пілоти: Visa Cash App RB Даніель Ріккардо
Visa Cash App RB Юкі Цунода
Поточна позиція: 33 оч. (Місце 6)
Італійська команда Scuderia Toro Rosso була створена в 2006 році після придбання команди Minardi австрійським концерном Red Bull і колишнім гонщиком Формули-1 Герхард Бергер. З самого початку існування оновленої команди, вона вважалася дублюючої командою Red Bull, головним призначенням якої була обкатка перспективних молодих пілотів. А перше шасі STR02 було, по суті, аналогом Red Bull RB3, що викликало в паддоку чимало суперечок про легальність Toro Rosso.

В кінці 2008 року Герхард Бергер продав свою частку акцій, і команда стала повністю належати босові Red Bull Дітріха Матешицу, який планував в 2010 році її продати. Команда все ще не продана, але з цього сезону вона самостійно будує свої шасі - цього вимагає новий варіант Договору Згоди.

«Золотою ерою» Toro Rosso вважається період виступу за неї Себастьяна Феттеля. Вперше сівши за кермо боліда Toro Rosso в середині 2007 року, вже в п'ятому Гран Прі за команду юний німець ледь не фінішував на подіумі, а на Гран Прі Китаю завоював перші очки в складі італійської стайні, фінішувавши четвертим. У наступному році Феттель і Toro Rosso продовжили прогресувати, і в результаті цієї співпраці була здобута перша перемога як для німця, так і для команди (навіть враховуючи родовід) - сталося це на Гран Прі Італії в Монці. За підсумками того сезону Toro Rosso навіть випередила основну команду Red Bull в Кубку Конструкторів. За ці заслуги Феттеля на 2009 рік перевели в «основний склад» головної команди.

У 2010 році команда продовжила виступати з двома молодими пілотами - швейцарцем Себастьяном Буемі і іспанцем Хайме Альгерсуарі. Обидва вони - випускники гоночної академії Red Bull.

Сезон 2011

Перед початком сезону 2011 року керуючий командою Франц Тост оголосив, що у випадку, якщо Буемі і Альгерсуарі не зможуть поліпшити свої результати, команда в черговий раз змінить склад гонщиків. Журналісти неодноразово відзначали, що за цією заявою послідувало різке зниження командного духу серед пілотів, зокрема, після першого етапу сезону-2011 гонщики STR відмовлялися розмовляти один з одним.

Через 6 етапів після початку чемпіонату Буемі фінішував в очковій зоні тричі, в той час як Альгерсуарі не запрацював жодного очка. Однак після Гран-прі Канади окуляри стали набирати обидва пілоти, і до кінця сезону Альгерсуарі почав випереджати свого партнера по команді в особистому заліку, а в Кубку конструкторів Toro Rosso впритул підібралася до займаної 6 місце команді Sauber.

Починаючи з Гран-прі Канади, Toro Rosso використовувала тактику, що принципово відрізняється від схем інших команд-середняків. Як правило, у кваліфікації Буемі і Альгерсуарі займали місця в кінці пелетона, стабільно випереджаючи лише аутсайдерів Lotus, HRT і Virgin. Однак вдалий вибір гоночної тактики і економія шин дозволяли пілотам на фініші відігравати до 10 місць від стартової позиції і випереджати боліди таких команд, як Mercedes і Force India, незважаючи на програш у чистій швидкості.

Сезон 2012

Гонщики STR показували приблизно рівні результати по ходу сезону 2011 року, і Хайме випередив Себастьена, багато в чому, за рахунок більш надійної техніки. І якщо перед початком передбачалося, що місця в команді позбудеться гонщик, який програв напарнику, то в кінці сезону виявилося, що гонщики об'єктивно рівні. Тому з'явилося припущення, побічно підтверджується самими гонщиками STR, що Torro Rosso збереже свій склад по-принаймні на початку сезону 2012 року, Жан-Ерік Верн буде по черзі замінювати гонщиків в першій сесії п'ятничних вільних заїздів з перспективою в середині сезону замінити того гонщика, який набере меншу кількість очок, а інший учасник програми Red Bull, Даніель Ріккардо, проведе сезон 2012 року в Caterham, замінивши Ярно Труллі.

Після закінчення сезону в Toro Rosso прийняли рішення замінити обох діючих гонщиків команди, Себастьєн Буемі і Хайме Альгерсуарі, пілотами з молодіжної програми Red Bull, 22-річним австралійцем Даніелем Ріккардо і 21-річним французом Жаном-Еріком Повернемо. Вперше з дебюту команди на Гран-прі Бахрейну 2006 року, STR розпочне чемпіонат з повністю оновленим складом гонщиків. Керівництво команди Toro Rosso і Red Bull наполягало, що зміна складу гонщиків пов'язана не з незадовільними результатами, показаними Альгерсуарі і Буемі в сезоні 2011 року, а обумовлено метою створення самого проекту STR: допомогою юним гонщикам з молодіжної програми Red Bull в дебюті у Формулі-1 . Хайме і Себастьєн виступали за італійську команду з 2009 року, і, на думку керівництва Red Bull, вже не вважалися молодими гонщиками. Для багатьох, в тому числі і гонщиків, це рішення команди стало несподіваним, приміром, Буемі в момент оголошення працював на симуляторі на базі Red Bull, тестуючи машину для сезону 2012 року. Тим не менш, покинувши Toro Rosso, Буемі зміг підписати однорічний контракт резервного гонщика з Red Bull: гонщик зі Швейцарії протягом сезону 2012 року працюватиме на симуляторі австрійської команди, а також бути присутнім на всіх Гран-прі сезону. Пізніше було оголошено, що Буемі в разі потреби зможе замінити будь-якого з гонщиків основного складу Red Bull або Toro Rosso. За словами консультанта Red Bull Хельмута Марко, команда прийняла рішення залишити Буемі в якості третього пілота лише тому, що у нього більше досвіду роботи на гоночному симуляторі, тоді як технічний керівник Red Bull Едріан Ньюї заявив про те, що кандидатура Буемі була обрана тому, що Альгерсуарі сам відмовився від контракту резервного гонщика.

Сезон 2013

31 жовтня 2012 було підтверджено, що команда залишить на сезон 2013 гонщиків Даніеля Ріккардо і Жан-Ерік Верн. Старт сезону видався не надто вдалим - на Гран-прі Австралії Вернь фінішував 12-м а Ріккардо зійшов з дистанції. На Гран-прі Малайзії Вернь взяв перше очко для команди, зайнявши 10-е місце, тоді як Ріккардо був кваліфікований лише 18-м через сходження. Проте, вже на Гран-прі Китаю удача посміхнулася і Ріккардо і він зайняв 7-е місце, тоді як Вернь зміг фінішувати тільки 12-м. На Гран-прі Бахрейну Вернь отримав прокол і зійшов з дистанції, в той час як Ріккардо фінішував 16-м. В Іспанії Ріккардо добув ще одне очко, посівши 10-е місце, Вернь потрапив в зіткнення і зійшов з траси. На Гран-прі Канади команда добилася кращого результату в кваліфікаціях, починаючи з Гран-прі Китаю 2011 - Вернь посів 7-е місце, а Ріккардо - 10-е в дощових умовах. Вернь фінішував на 6-му місці з 8-ма очками, що стало кращим результатом для команди з Гран-прі Бразилії 2008. Після того як Марк Веббер оголосив про завершення кар'єри у Формулі 1 з наступного сезону, в команді Ред Булл з'явилося вакантне місце. Слідуючи логіці молодіжної програми Ред Булл, претендентами на це місце ставали гонщики Торо Россо. На наступному Гран-прі Британії Ріккардо показав у кваліфікації 5-е місце, яке в гонці він перетворив на 8-е. У той же час Вернь зійшов з дистанції після проколу. Ріккардо продовжив показувати хорошу форму, кваліфікуючись на Гран-прі Німеччини 6-м і фінішувавши 12-м, тоді як Вернь кваліфікувався лише 16-м і зійшов з дистанції на 22-му колі. В Угорщині обидві машини фінішували поза очок і в кваліфікації до Гран-прі Бельгії також обидві машини не пройшли далі першого сегмента кваліфікації, заня 18-е і 19-е місця, що стало найгіршим результатом команди в кваліфікаціях в цьому сезоні. Однак, в гонці Ріккардо зайняв 10-е місце, тоді як Вернь тільки 12-е.

До наступної гонки в Італії було оголошено, що Ріккардо замінить Уеббера в Red Bull на сезон 2014 року. Ріккардо вразив майбутніх роботодавців високим 7-м місцем у кваліфікації, тоді як його напарник Вернь стартував 10, помилившись в 3 кваліфікації і втративши можливість поліпшити своє попереднє час. За гонку Ріккардо отримав більше очок за 7, зайнявши 13-е місце в чемпіонаті пілотів, а Вернь зійшов на 14-му колі.

Сезон 2014

У період проведення Гран-прі Монако було оголошено, що команда підписала довгострокову угоду з Рено про використання їх двигунів в 2014 році.

Сезон 2015

У серпні 2014-го команда підтвердила, що на сезон 2015 в команді залишиться Данило Квят, а місце Верня займе Макс Ферстаппен. Однак, після того як Себастьян Феттель напередодні Гран-прі Японії досить несподівано для команди Ред Булл оголосив про відхід, керівниками програми Ред Булл, зокрема Гельмутом Марко було заявлено, що місце Феттеля в наступному році займе Квят. Крістіан Хорнер зазначив, що на "99%" місце Квята займе Карлос-Сайнс молодший.

2016
Новий сезон команда почала з парою пілотів Макс Ферстаппен / Карлос Сайнс. Ферстаппен в стартових гонках проявив себе досить яскраво, в той час як справи Данила Квята в «Ред Буллі» йшли не дуже добре. Після гран-прі Росії, на старті якого Квят вибив з траси пілота «Феррарі» Себастьяна Феттеля, керівниками програми Ред Булл, зокрема, Гельмутом Марко, було прийнято рішення про заміну пілотів: Ферстаппен був «підвищений» і переведений в «Ред Булл» , а Квят повернений в «Торро Россо». Це викликало сильне невдоволення з боку російського пілота, що вилилося в ряд досить різких заяв та інтерв'ю. Надалі у сезоні Квят виступав не дуже вдало, набираючи очки лише епізодично, на відміну від Сайнса, який виступав значно успішніше. Всього за сезон було зароблено 63 очка, чого вистачило на 7-е місце в чемпіонаті - позаду залишилися лише явні аутсайдери: «Хаас», «Рено», «Заубер» і «MRT».

2017
Початок нового сезону для команди видався продовженням попереднього. Боротися вдавалося за другу половину очкової зони, але якщо Сайнс регулярно фінішував в очках, то Квяту до Гран-прі Сінгапуру вдалося зробити це всього лише двічі. В результаті росіянин був звільнений, а на його місце був узятий вихованець молодіжної програми «Ред Булла» П'єр Гаслі. Ще через дві гонки з команди пішов Сайнс, але вже по своїй волі - перейшовши в «Рено», а на його місце був запрошений Брендон Хартлі. Використання двох малодосвідчених пілотів, не знайомих з болідом, призвело до того, що найкращим результатом до кінця сезону виявилося одне 12-е місце Гаслі. Крім того, на Гран-прі США одне очко заробив Квят, запрошений підмінити Гаслі - тому треба було пропустити гонку, щоб захистити свої претензії на титул в чемпіонаті «Супер-Формула». Пропуск при цьому виявився марним - фінальний етап чемпіонату «Супер-Формули» був скасований через тайфун і титул пішов до японця Хіроакі Ішіуре. У чемпіонаті команда знову посіла 7-е місце, в порівнянні з попереднім сезоном випередивши «Макларен», але пропустивши вперед «Рено» - при цьому відставання склало всього чотири очки, і не останню роль зіграла чехарда з пілотами в кінці сезону.

2018
Новий сезон ознаменувався переходом на двигуни «Хонда». Склад пілотів залишився незмінним - Гаслі і Хартлі зберегли свої місця.

З першої ж гонки сезону стало ясно, що недолік потужності японських двигунів нікуди не подівся, в результаті в чемпіонаті "Торо Россо" фактично зайняла місце "Макларена", який використав двигуни "Хонда" раніше. Надійність двигунів дещо підвищилася - замість 16 сходів "Макларена" сталося лише 12, очок також було зароблено трохи більше ніж в 2017 - 33 проти 30. Яскравою плямою виявився Гран-прі Бахрейну, де Гаслі боровся навіть за подіум, а на фініші став четвертим, але крім цього окремого виступу Гаслі фінішував в очках лише чотири рази, а Хартлі - тричі. У чемпіонаті і випередити вдалося лише знаходиться в глибокій кризі «Вільямс» - точно так само як і в 2017 "Макларен" випередив лише "Заубер".

2019
У новому сезоні пілотами команди стали Квят і таїландський гонщик Александр Албон. На двигуни «Хонда» перейшла і головний команда «Ред Булл», і поступово робота почала давати плоди. У перших десяти етапах гонщики сходили з траси всього тричі, вісім разів фінішували в очках, а в Німеччині Квят завоював другий в історії команди подіум, вдало провівши хаотичну гонку, де багато пілотів зійшло з траси.

Тим часом в головний команді результати П'єра Гаслі виявилися істотно гіршими ніж у напарника. Ферстаппен двічі переміг, тричі був на подіумі, а Гаслі лише одного разу фінішував четвертим, в зв'язку з чим керівництвом команди було прийнято рішення про переведення його в молодшу команду. Незважаючи на перевагу за очками і наявність подіуму, в головну команду на місце П'єра був переведений не Квят, а Албон. Більш того, Хельмут Марко заявив, що Квят взагалі не розглядається як кандидат в «Ред Булл», і його виступ в 2020 за «Торо Россо» - питання вирішене - правда, пізніше Марко спростував власні слова, пояснивши що його зрозуміли невірно. Невдоволення рішенням керівництва вплинуло на результати Квята - надалі він лише двічі фінішував в очках (проти чотирьох разів у Гаслі), при тому що техніка його не підводила - схід трапився всього один.

У чемпіонаті вдалося повернутися на звичні місця, причому довгий час команда завдяки подіуму Квята займала навіть п'яте - але після Гран-прі Угорщини найближчі суперники з «Рейсінг Пойнт» видали серію фінішів в очках, і в результаті за два етапи до кінця чемпіонату «Торо Россо »посідала сьоме місце, відстаючи від« Рейсінг Пойнта »всього на одне очко. На передостанньому етапі в Бразилії через низку сходів і зіткнень в лідируючій групі команді вдався особливо гарний виступ - Гасліи піднявся відразу на друге місце, причому відстояв його в очній боротьбі з Льюїсом Хемілтоном на останньому колі, а Квят заробив одне очко за 10-е місце незважаючи на повну відсутність темпу в рамках вікенду. Суперники по «Рейсінг Пойнт» змогли заробити на двох лише пару очок, в результаті за етап до кінця чемпіонату «Торо Россо» знову вийшли на 6-е місце в кубку конструкторів, маючи перевагу в 6 очок.

У листопаді 2019 було оголошено, що пілотами «Торо Россо» на сезон-2020 залишаться Квят і Гаслі.

У вересні 2019 року стайня Toro Rosso подала заявку на зміну своєї назви в чемпіонаті «Формули-1» починаючи з сезону 2020 року. 1 грудня 2019 року було оголошено, що команда буде виступати під назвою AlphaTauri. Дану назву взято для просування Red Bull GmbH свого нового модного бренду одягу AlphaTauri. Назва AlphaTauri- (Альфа Тельця) так само віддає данину поваги компанії-засновнику, Red Bull- (Червоний Бик), так як колишня назва стайні Toro Rosso з італійської перекладається як «Червоний бик». Таким чином чотирнадцятирічна історія команди Toro Rosso підійшла до свого завершення, передавши естафету новій команді, яка з сезону 2020 року стала повноправною сестринською командою Red Bull Racing

2020

У дебютному сезоні за «Альфа Таурі» виступатимуть П'єр Гаслі і Данило Квят. Команда залишиться клієнтом Honda, яка була партнером команди і постачальником двигунів для Toro Rosso з сезону 2018 року. Перша гонка сезону пройшла в Австрії. У кваліфікації Гаслі і Квят показали 12 та 13 місця відповідно. У гонці П'єр Гаслі зміг приїхати сьомим, Квят зійшов з дистанції, закінчивши гонку на 12-му місці. У Штирії Гаслі кваліфікувався 8-м, але стартував 7-м через штраф Норріса. Квят кваліфікувався 14-м, стартував на позицію вище через штраф Леклера. У гонці Гаслі приїхав лише 15-м, Квят зміг набрати перше очко, фінішувавши десятим. Протягом наступних чотирьох гонок команда стабільно набирає очки (10 місце Квята на Гран-прі 70-річчя; 7, 9 і 8 місце Гаслі в Великобританії, Іспанії та Бельгії відповідно). Кращим гран-прі для команди став Гран-прі Італії. Спочатку Гаслі і Квят завершили кваліфікацію на 10-му і 11-му місці. На 18 колі гонки болід Haas Кевіна Магнуссен застряг при в'їзді на піт-лейн. Гаслі встигає заїхати на піт-стоп. На наступному колі Хемілтон і Джовінацці отримали по 10 секунд штрафу за в'їзд на закритий піт-лейн. Через два кола піт-лейн знову відкрився, велика частина гонщиків вийшла на піт-стоп. Це дозволило Гаслі посісти третє місце після Хемілтона і Ленсаа Стролла. На 24 колі Леклер втрачає задню частину машини в параболік і врізається в бар'єр, сильно пошкодивши болід. Гонка переривається червоними прапорами. На 28-му колі гонка відновилася. Завдяки поганому старту Стролла і штрафу Хемілтона, Гаслі виходить в лідери, і до кінця гонки відбиває атаки Карлоса Сайнса. П'єр Гаслі здобуває свою першу перемогу в кар'єрі і другу для команди після перемоги Феттеля на Гран-прі Італії 12 років тому. Також ця перемога стала першою для французьких гонщиків після перемоги Олів'є Паніса на Гран-прі Монако 1996 року. Квят також зміг заїхати в очки, фінішувавши 9-м. Після Монци було ще кілька хороших гонок (7 і 8 місця Квята, 9, 6 і 5 місця Гаслі). Близькі до подіуму боліди Alpha Tauri були на Гран-прі Емілії-Романьї, де Данило Квят фінішував на 4-ій позиції. Для росіянина цей результат став найкращим у сезоні. У Туреччині очок набрати не вдалося, але на заключних етапах Гаслі приїхав 6-м в Бахрейні і 8-м в Абу-Дабі, Квят приїхав 7-м в Сахірі. За підсумком сезону команда набрала 107 очок, завершивши сезон на 7 місці. Гасли став 10-м (75 очок), Квят 13-м (32 очка). Також команда набрала максимальну кількість очок за всю історію команди.

Всі новини про: Visa Cash App RB

13/06, 22:30 - Сейвард: RB готовий замінити Ріккардо на Лоусона
02/06, 06:00 - Іспанська преса: Сайнс підпише контракт з RB
24/05, 23:30 - Мекіс: Ми намагаємося створити найкращі умови для пілотів
09/05, 22:30 - Переможець Ле-Ману: Лоусон замінить Ріккардо в RB
16/04, 23:00 - Бакстон: Я впевнений, що Лоусон замінить Ріккардо
16/04, 06:00 - Джерело: Ріккардо дали час в RB до перерви
17/03, 23:30 - Ріккардо: Наш болід не працює на всі сто відсотків
17/03, 08:00 - Мекіс: Болід RB - це не минулорічний Red Bull
07/03, 07:00 - Ріккардо: Нам в RB потрібно трохи часу, щоб адаптуватися один до одного
28/02, 09:30 - Кравіц: Visa Cash App RB може створити сенсацію
12/02, 07:00 - Шеф Visa Cash App RB пояснив, чому команда так називається
11/02, 23:30 - Пілоти Visa Cash App RB показали нові комбінезони (+ФОТО)
09/02, 22:43 - Visa Cash App RB показала всім свій новий болід (+ФОТО)
01/02, 07:00 - Баттон: Ідея з новою назвою Alpha Tauri спрацювала
28/01, 06:00 - Ван дер Гарде: Visa Cash App RB - це невдала назва для команди Ф-1
27/01, 09:30 - Шеф Visa Cash App RB оцінив зміну назви команди
27/01, 08:00 - Головний маркетолог Red Bull оцінив зміну назви Alpha Tauri
27/01, 07:30 - Alpha Tauri офіційно показала нову назву та логотип (+ФОТО)