Себастьян Феттель вдруге у кар'єрі виграв Гран-прі Бельгії

Главная страницаНовини

Опубліковано: 20:52, 25/08/2013 ,

7812_32200.jpgЧинний чемпіон світу Формули-1 Себастьян Феттель вдруге у кар'єрі виграв Гран-прі Бельгії.

Перемога на трасі "Спа-Франкоршам" стала для німецького спортсмена п'ятою у поточному сезоні. У результаті Феттель зміцнив свій відрив у загальному заліку. Чемпіон світу 2007 року Кімі Райкконен, колишній найближчий переслідувач Себастьяна, втратив друге місце в генеральній класифікації через схід. Фінн заїхав у бокси на 26-му колі після відмови гальм.

Друге місце в Гран-прі Бельгії зайняв Фернандо Алонсо на Ferrari, слідом за ним фінішували партнери по команді Mercedes AMG Льюїс Хемілтон і Ніко Росберг. Першу п'ятірку замкнув Марк Веббер. Австралієць провів гонку в Спа на альтернативній тактиці: пілот Red Bull заощадив більш м'який тип гуми для останнього відрізка дистанції, тоді як його конкуренти закінчували Гран-прі на жорстких покришках. Тим не менш, Веббер не зміг реалізувати отриману перевагу і не обігнав Ніко Росберга.

Найбільш яскравий епізод Гран-прі Бельгії стався в заключному віражі 27-го кола, де Пастор Мальдонадо зіткнувся з пілотами Force India. Після напруженої боротьби венесуелець врізався в болід Пола ді Реста, позбавив його заднього антикрила і пошкодив підвіску. Ді Реста зійшов, а Мальдонадо продовжив гонку. Судді визнали Пастора винним у створенні небезпечної ситуації і покарали 10-секундною зупинкою в боксах.

Більшість пілотів провели гонку на автодромі "Спа-Франкоршам" з двома піт-стопами. Винятком виявився Роман Грожан: француз зупинявся в боксах лише раз. У результаті спортсмен посів восьме місце. Позаду нього фінішну лінію перетнули Адріан Сутіл і Деніел Ріккардо.

Після 11 етапів Формули-1 з 19 перевага Феттеля в особистому заліку досягла 46 очок. На друге місце вийшов Фернандо Алонсо, на третє - Льюїс Хемілтон. У Кубку конструкторів лідерство зберегла команда Red Bull. Успішний фініш Дженсона Баттона дозволив гоночному колективу McLaren випередити Force India в турнірній таблиці: стайня з Вокінга вийшла на п'яту позицію, відірвавшись від конкурентів на чотири бали.
Наступний Гран-прі Формули-1 пройде в італійській Монці 8 вересня.