Pirelli: Гран-прі Китаю з точки зору шин

Главная страницаНовини

Опубліковано: 13:42, 15/04/2011 ,

7729_6.jpg (87.54 Kb)

Не пройшло і 72 годин після Гран-прі Малайзії, як компанія Pirelli почала підготовку до третього етапу Чемпіонату світу в класі Формула-1 2011 року - Гран-прі Китаю.

Як і в Австралії на першу сесію п'ятничних вільних заїздів команди отримають додатковий комплект жорстких шин. У іншому вибір шин для гоночного вікенду залишається незмінним.

ГУМОВІ "КУЛЬКИ"

Для Гран-прі Китаю вибрані м'які і жорсткі шини PZero. Такий вибір обумовлений бажанням побачити не менше чим по два піт-стопа для кожного гонщика, що узгоджується з філософією компанії Pirelli - надати можливості для обгону не лише на трасі, але і на піт-стопах.

Швидший, ніж в попередні роки знос гуми може привести до появи фрагментів шин на трасі. Фрагменти шин можуть бути різних розмірів, за формою і консистенції нагадують цукерки-іриски і мають масу в середньому від 10 до 20 грам. У нагрітому стані вони пластичні а при охолодженні стають жорсткішими, в точність як іриски. Такі гумові "кульки" завжди були на трасах Формули 1, але, завдяки новому складу шин Pirelli, ці фрагменти гуми в середньому більше за розміром і м'якше, ніж жорсткі і круглі "кульки" які можна було бачити на трасах Гран-прі минулих років.

Нова шина для боліда Формули 1 важить приблизно 8,5 кг, по мірі зносу вона втрачає до півтора кілограми гуми. Більша кількість піт-стопів призводить до того, що розпилювання більшої кількості гуми на гоночній трасі.

Таке явище є звичайним для Формули 1, але понад усе воно проявляється на трасах, на яких шини піддаються підвищеному зносу, як в Малайзії. Компанія Pirelli шукає способи зменшення кількості фрагментів зношеної гуми в майбутньому але поява гуми на асфальті є неминучим результатом зносу шин, до того ж "кульки" не представляють небезпеки для пілотів або глядачів.

Покриття траси і погодні умови в Китаї менш агресивні, ніж в Малайзії, і порівнянні з австралійськими. Іншими словами в порівнянні з Гран-прі Малайзії , захоплюючою гонкою від старту до фінішу, у Китаї шини зношуватимуться на 30% повільніше, а піт-стопів також на третину буде менше.

ТРАСА

Траса "Shanghai International Circuit" відрізняється швидкими прямими і затяжними поворотами що піддають шини високим навантаженням. Довжина траси з гладким асфальтом складає 5451 м, а за 56 кругів гонщики здолають 305,066 км. Вже в першому повороті велике навантаження діє на переднє ліве колесо, яке на початку гонки ще не прогріте. Вихід з повороту відрізняється меншим радіусом, отже, аеродинамічне зчеплення знижується, і основне значення придбаває механічне зчеплення. Після першої зв'язки поворотів, швидко перемикаючи передачі, пілоти розгоняться до швидкості 280 км/год.

теги  Pirelli, Гран-прі Китаю, шини


В ТЕМУ:
Система Orphus

Розкажи друзям:
 Головні новини


Останні новини