Британський лікар: Зміни в мозку Шумахера вже незворотні

Главная страницаІнтерв'ю

Опубліковано: 06:30, 22/03/2018 ,
Джерело: usatoday.com   

0796_shu.jpg (83.26 Kb)

Семиразовий чемпіон Формули-1 Міхаель Шумахер більше ніколи не буде колишнім.

"Виходячи з наявної інформації та природи його травми, можна припустити, що він пережив безповоротне і дуже серйозне пошкодження мозку. Внаслідок цього його мозок не функціонує так, як у звичайної людини. Чим більше часу проходить після травми, тим менше ймовірно, що відбудуться якісь поліпшення. Уже майже точно його стан не зміниться в порівнянні з нинішнім.

Шансів на повноцінне відновлення - абсолютно ніяких. Про це говорять і статистика, і неврологія. Нарешті, після травми минуло вже так багато часу. Він втратив м'язовий тонус - навіть якби він відкрив очі і почав говорити, то була б втрата пам'яті, це позначалося б на поведінці, на когнітивних функціях. Він уже не був би тією самою людиною.

Якщо говорити про часткове відновлення, то таким можна було б вважати навіть найменший прогрес. Питання, чи може цей прогрес дійти до стану, коли він став би здатний виражати свої бажання, говорити "так" або "ні", вимовляти слова з двох складів, користуватися пультом від телевізора ... Завдяки різній електроніці можна творити справжні дива, поєднуючи її з рухами очей і рота.

Іноді буває, що людина, яку називають "глибоко обмеженою неврологічно", тобто по суті паралізованою, продовжує контролювати свою інтелектуальну діяльність. В такому випадку є способи для спілкування з подібними людьми. Але якби таке було з Міхаелем Шумахером, я вважаю, ми б уже знали про це. Так що я не вірю, що у нього така ситуація. Майже напевно він не може виражати себе в спілкуванні. Можливо, він може про щось сигналізувати, або може бути зрозуміло, що йому щось не подобається. Можливо, він радий, коли бачить своїх дітей або чує музику, яку завжди любив, або коли гладять його руку", - припустив британський нейрохірург Колін Шифф.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Менеджер Шумахера - про здоров'я Міхаеля

теги  Міхаель Шумахер

В ТЕМУ:
Система Orphus


Розкажи друзям:
 Головні новини

Останні новини